Aj v týždni na prelome mesiacov jún a júl sa môžeme tešiť na premietania Letného kina na amfiteátri.

Banskobystrický Amfiteáter Paľa Bielika bude patriť projekciám filmov počas troch dní v tomto týždni. Už v pondelok sa môžeme zasmiať pri novej českej komédii Mimoriadna udalosť. Na ďalšie premietanie si počkáme do štvrtka, kedy si na svoje prídu najmä najmenší diváci. Na plátne Letného kina na amfiteátri sa totiž predstavia Mimoni. Nedeľa bude tradične patriť filmu Jamesa Camerona. Tentokrát je na programe Terminátor 2: Deň zúčtovania. Prehľad premietaní Letného kina na amfiteátri v tomto týždni nájdete v článku nižšie.

MIMORIADNA UDALOSŤ

v pondelok 27. júna o 21.30 h

Česko, 2022, 103 min, Jiří Havelka

Ústrednú mimoriadnu udalosť spôsobí rušňovodič, ktorý neplánovane zastaví uprostred polí a vystúpi z vlaku, aby vyriešil drobný technický problém. Bohužiaľ zastavil v miernom protisvahu a vlak mu ujde. Samospádom a tam, odkiaľ vyšiel. Zarozprávaní cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že zlým smerom. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je zamknutá a nikto sa spoza dverí neozýva. Medzi pasažiermi sa šíria prvé náznaky paniky. Kontakt s okolím prostredníctvom mobilných telefónov zlyháva a nepomáha ani zúfalý krik z okien. Cestujúci za pomoci mierneho násilia nakoniec dvere kabíny strojvodcu otvoria, ale tam si iba potvrdia najhoršie očakávania – motoráčik nikto neriadi. Veľmi nesúrodá skupina ľudí, ktorú na chvíľu zviedla dohromady jazda vlakom, má teraz jeden spoločný cieľ – v zdraví túto cestu prežiť.

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12

MIMONI 2: ZLODUCH PRICHÁDZA

vo štvrtok 30. júna o 21.30 h

USA, 2022, 90 min, Kyle Balda & Brad Ableson

Mimoni 2: Zloduch prichádza je komédia plná akcie, bláznivých nápadov, nákazlivého humoru a dôležitých lekcií o skutočnom priateľstve. Predchádzajúci film spolu s ďalšími tromi vydanými po značkou Ja, zloduch, videlo v slovenských kinách neuveriteľných 800 000 divákov. Vyrástla ďalšia generácia, ktorá podobne ako tá predošlá prepadla čaru žltých mimoňovských postavičiek a ich verného priateľa Grua.

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: bez obmedzení

Uvádzané so slovenským dabingom.

TERMINÁTOR 2: DEŇ ZÚČTOVANIA – Letné kino s Cameronom

v nedeľu 3. júla o 21.30 h

USA / Francúzsko, 1991, 137 min, James Cameron

Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť – tú však možno zmeniť… Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000!

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12

Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami z pôvodnej 35mm filmovej kópie.


Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.