Letné kino na amfiteátri bude v tomto týždni pokračovať tromi premietaniami. Na svoje si opäť prídu priaznivci hororov. Na plátne banskobystrického amfiteátra sa predstaví aj slovenská snímka. Tešiť sa môžeme aj na štvrtkovú premiéru.

Pondelok bude opäť patriť hororu. Čas prinesie príbeh o rodine, ktorej sa tropická dovolenka zmení na nočnú moru. V rámci artového utorka bude divákov na amfiteáter Paľa Bielika lákať slovenská dokumentárna časozberná komédia To ta monarchia. Štvrtok je dňom filmových premiér. V tento deň sa môžeme tešiť na novinku Expedícia: Džungľa, v ktorej sa predstaví aj filmová hviezda Dwayne Johnson. Prehľad premietaní Letného kina na amfiteátri v tomto týždni nájdete v článku nižšie.

Organizátor prosí návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 1 000.

ČAS – Hororový pondelok

v pondelok 26. júla o 21.30 h

USA, 2021, 121 min, M. Night Shyamalan

Vizionársky filmár M. Night Shyamalan nám predstavuje mrazivý, tajomný thriller o rodine na tropickej dovolenke, ktorá sa razom zmení na nočnú moru. Pláž, na ktorej už niekoľko hodín relaxujú, spôsobuje ich rýchle starnutie… celý život zažívajú v jeden jediný deň.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 15
Uvádzané v pôvodnom znení so slovenskými titulkami.

TO TA MONARCHIA – Artový utorok

v utorok 27. júla o 21.30 h

Slovensko, 2020, 80 min, Vladislava Sárkány Plančíková

To ta monarchia je dokumentárna časozberná komédia o súčasných ľuďoch v súčasných časoch. Kolektívny portrét obyvateľov dediny Spišský Hrhov, ktorej meno sa objavilo v The New York Times, je hľadaním odpovede, aké je to ideálne spolužitie a či je možné ho dosiahnuť. V 21. storočí kladieme dôraz na individuálnu sebarealizáciu, čím prichádzame o vedomie spolunáležitosti s tými druhými. Vieme sa potom v čoraz komplexnejšom svete vnímať ako jedno spoločenstvo, ktoré má spoločné ciele, ku ktorým sa však nedokážeme priblížiť ako jednotlivci?

Predstavenia sa osobne zúčastnia režisérka Vladislava Sárkány Plančíková, starosta obce Spišský Hrhov Vladimír Ledecký a interpret a výrobca tradičných hudobných nástrojov Michal Smetanka.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 12

EXPEDÍCIA: DŽUNGĽA – Premiéra

vo štvrtok 29. júla o 21.30 h

USA, 2021, 127 min, Jaume Collet-Serra

Pridajte sa k štúdiu Disney a opäť zažite v kinách jednu úžasnú dobrodružnú plavbu po Amazonke s neohrozeným kapitánom Frankom Wolfom v podaní populárneho Dwayne Johnsona a s odvážnou výskumníčkou Dr. Lily Houghtonovou v podaní šarmantnej Emily Blunt v novej, akčnej komédii Expedícia Džungľa.

Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej, ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané so slovenským dabingom.

Informácie o jednotlivých podujatiach nájdete aj na facebookovej stránke Letného kina na amfiteátri.

Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.