Celoslovenská premiéra nového slovenského filmu s názvom Eva Nová bude vo štvrtok 19. novembra. V Banskej Bystrici, ako aj v ďalších siedmich mestách však môžete vzhliadnuť jeho predpremiéru za účasti tvorcov filmu.

Eva_Nova_photo_2_RGBZastávka turné filmu Eva Nová bude v Bystrici už v utorok, 17. novembra. Za účasti Marka Škopa a Emílie Vášáryovej tak budete môcť vidieť film ešte pred celoslovenskou premiérou. Predpremiéra filmu sa uskutoční vo Filmovom klube v Múzeu Slovenského národného povstania o 19.30 hod. Eva bola kedysi známou herečkou. Teraz je, ale všetko inak. Vracia sa z protialkoholickej liečebne, rozhodnutá získať priazeň svojho syna, ktorého pred rokmi opustila. Vraví sa, že každý z nás si zaslúži druhú šancu. Niekedy je však možno na ňu naozaj už neskoro.

Film, v ktorom sa hlavnej úlohy zhostila prvá dáma slovenského herectva Emília Vášáryová má svoju premiéru v rámci distribúcie vo štvrtok 19. novembra. Nakoľko však ide o slovenskú snímku, tvorcovia ju chcú divákom predstaviť osobne, a tak sa rozhodli pripraviť turné po Slovensku.

„Tešíme sa na slovenských divákov, film sme robili predovšetkým pre nich. Máme nádej, že môže zaujať,“ hovorí režisér Marko Škop. Jeho prvý hraný film sa už stihol predstaviť na medzinárodnom filmovom festivale v Toronte, odkiaľ si dokonca odniesol cenu filmových kritikov FIPRESCI. Aktuálne ho prezentujú na festivale v Thessalonikách.