Premenlivá jar pokračuje a letné teploty sa naďalej do Banskej Bystrice nechystajú prísť. Aj keď nový týždeň ešte prinesie časté zrážky a na toto obdobie podpriemerné teploty, od polovice mesiaca by už mala byť situácia iná.

DSC05106Pondelok (3.6.) bude prevažne oblačný, pričom popoludní narastie riziko zrážok, ktoré by sa mohli prejaviť vo forme dažďa. Teplota vzduchu bude ráno na úrovni okolo 12, popoludní maximálne 17 stupňov Celzia.

Utorok (4.6.) prinesie vyššiu teplotu vzduchu, ktorá sa vyšplhá až ku 21 stupňom Celzia. Obloha nad Banskou Bystricou bude opäť prevažne zamračená a s prehánkami a dažďom je potrebné počítať najmä popoludní.

Streda (5.6.) síce má byť predbežne z rána jasná, ale postupne s nárastom oblačnosti musíme okolo obeda počítať s možnou búrkou a popoludní aj ďalšími prehánkami. Teplota vzduchu pri rannej ceste do práce bude okolo 15 stupňov Celzia, popoludní ukážu vonkajšie teplomery maximálne 21 stupňov.

Štvrtok (6.6.) bude naďalej premenlivý, keď síce ráno môže byť obloha takmer úplne jasná, lenže neskôr pribudne s oblačnosťou aj riziko dažďových zrážok. Aj vo štvrtok, ako aj v ostatných dňoch, musíme počítať s možnosťou popoludňajších búrok. Vzduch sa ale postupne začne otepľovať a popoludní stúpne jeho teplota na maximálne 22 stupňov Celzia.

Piatok (7.6.) môže priniesť ešte o dva stupne vyššiu teplotu vzduchu. Obloha bude predbežne prevažne jasná, okolo obeda môže narásť a opäť sa miestami vyskytnú aj búrky.

Sobota (8.6.) a celkovo víkend predbežne sľubuje počasie vhodné na výlety do prírody. V sobotu sa teplota vzduchu vyšplhá na 25 stupňov Celzia, ale na pamäti opäť musíme mať aj riziko búrky okolo poludnia.

Nedeľa (9.6.) bude podľa predbežných predpovedí počasia takmer identická než sobota, vzduch sa môže vyhriať až na 26 stupňov Celzia. Podvečer síce oblačnosť môže narásť, ale počas dňa by pršať nemalo.