Už víkend naznačil, že jar je tu aj so svojím typickým počasím. Šestnásty kalendárny týždeň v roku prinesie nad stredné Slovensko príjemné oteplenie.

dúha
Aj takéto dúhy bolo v sobotu vidieť nad Banskou Bystricou.

Pondelok (15.4.) má byť v Banskej Bystrici už od rána jasný, bez oblakov na oblohe a tak aj bez rizika zrážok. Ráno okolo ôsmej hodiny môžu vonkajšie teplomery ukazovať len okolo päť stupňov Celzia, krátko popoludní to už môže byť aj 17 stupňov.

Utorok (16.4) sa od pondelňajšieho počasia odlíši až popoludní, kedy narastie oblačnosť. Zrážok sa ale nemusíme obávať. Teplota vzduchu stúpne v druhý deň pracovného týždňa opäť ku sedemnástim stupňom Celzia.

Streda (17.4) prinesie spolu so zväčšenou oblačnosťou aj menšie riziko prehánok. Popoludní sa môže obloha mierne vyjasniť. Teplota vzduchu sa už aj ráno okolo siedmej hodiny bude pohybovať okolo desiatich stupňov, popoludní až na úrovni 18 stupňov Celzia.

Štvrtok (18.4) bude v Banskej Bystrici polooblačný až jasný, bez rizika zrážok. Teplota vzduchu stúpne maximálne až na 22 stupňov Celzia.

Piatok (19.4) môže byť ešte mierne teplejší, keď predpovede avizujú oteplenie vzduchu až ku 23 stupňom Celzia. Posledný pracovný deň bude pritom dopoludnia prevažne jasný, popoludní a podvečer sa už ale musíme pripraviť na príchod väčšej oblačnosti.

Sobota (20.4) poznačená veľkou oblačnosťou už z piatku, má byť nad mestom pod Urpínom  zamračená, s možnosťou zrážok. Teplota vzduchu zostane naďalej na úrovni okolo dvadsať stupňov Celzia.

Nedeľa (21.4) bude stále polooblačná s rizikom menších prehánok, postupne sa obloha začne vyjasňovať. Teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo osemnástich stupňov Celzia.