Billa Sásová_05Zákazníci obchodu nemali kde parkovať. Dlhodobý problém s parkovaním na Tatranskej ulici si viacero miestnych obyvateľov vyriešilo po svojom. Parkovali na parkovisku pred tamojším supermarketom, ktoré je ale v súkromných rukách.

Presne 63 parkovacích miest pred supermarketom Billa v Sásovej prestalo stačiť. Nie však preto, že by predajňa praskala vo švíkoch. Tamojší obyvatelia, ktorí pre nedostatok parkovacích miest hľadajú každé možné voľné miesto na zaparkovanie svojich vozidiel, ho našli pred týmto obchodom.

„Zákazníci sa už popoludní a podvečer otáčali, pretože nemali kde zaparkovať. Strácali sme tak zákazníkov. Navyše v zime sme nevedeli kvôli zaparkovaným vozidlám odhrnúť sneh,“ povedala portálu BBonline.sk zástupkyňa predajne. Centrála predajnej siete sa preto rozhodla k radikálnemu kroku.

Billa SásováParkovisko pred supermarketom bude od prvého novembra spoplatnené, avšak, podobne ako napríklad v tunajšom obchodnom centre, istý časový úsek bude k dispozícii bezplatne. Po jeho prekročení bude musieť majiteľ zaparkovaného vozidla siahnuť do peňaženky.

V tejto súvislosti sa portál BBonline.sk zaujímal aj o to, ako na problém parkovania na Tatranskej ulici hľadí samotná mestská samospráva a kde viazne výstavba avizovaného parkovacieho domu v lokalite. O tejto problematike vás preto ešte budeme informovať v najbližších dňoch.