Akonáhle začnú malé deti vo väčšom vnímať svet okolo seba, zatúžia ho poriadne preskúmať. Zo začiatku objavujú len to, čo majú na dosah ručičiek, ale postupne budete pozorovať snahy o pohyb v priestore.

Skvelá predpríprava na bicykel

Najskôr, keď sa budú vedieť „len“ pretočiť na bruško a naspäť, sa začnú rôzne „gúľať“ a tak sa často stane, že sa budú po kúskoch posúvať. A keď sa naučia plaziť, vtedy sa to začne! Začnú sa učiť nové spôsoby pohybu až zrazu začnú samé behať. A objavovanie svojho okolia tak bude môcť začať naplno.

Doma si s vlastnými nožičkami ešte vystačia, ale na prechádzkach vonku, kde je toho oveľa viac na spoznávanie, by to chcelo nejaký dopravný prostriedok. Ideálnymi sú detské odrážadlá. Tie sú bezpečnou predprípravou na prvý bicykel (keď dieťa podrastie) a deti sa dokážu naučiť na odrážadlách jazdiť veľmi rýchlo.

Odrážadlá sú nielen zábavné, ale aj prospešné

A zároveň deti odrážadlá milujú! To, že ho majú celé pod kontrolou samé, má pre ne obrovské čaro. Pre deti sú odrážadlá nielen zábavnou, ale aj zdravou formou pohybu. A zároveň aj spôsobom ako rozvíjať myslenie. Orientácia v priestore, či chápanie súvislosti medzi odrazom a jazdou, to všetko sa dieťa vďaka odrážadlu naučí.

Rovnako tak si bude vaše dieťa cibriť logické myslenie, samostatnosť, odvahu, zručnosť, vytrvalosť a aj predstavivosť. Odrážadlo bude mať vplyv aj na vaše prechádzky. Tie sa stanú rýchlejšími. Máte na to pripravené športové dámske tenisky?

Chápeme, že každá mamička má vždy obavy ak má jej dieťa vyskúšať niečo nové, ale zaobstarať mu odrážadlo, toho sa naozaj báť nemusíte. Malé kolieska neumožňujú deťom vyvinúť rýchlosť, ktorá by bola nebezpečná a keďže dieťa za každých okolností dočiahne na zem, má odrážadlo plne pod kontrolou a dokáže kedykoľvek poľahky zastaviť.