Poistiť by ste si mali svoju nehnuteľnosť a tiež aj to, čo máte v nej. Klienti si poistenie nehnuteľnosti a domácnosti často mýlia alebo sa mylne domnievajú, že keď si poistia svoj dom či byt, automaticky tak chránia aj svoju domácnosť. V skutočnosti však komplexnú ochranu vášho majetku zaručí práve kombinácia týchto dvoch poistení.

Ochránite viac než len svoju domácnosť

Keď si uzatvoríte poistenie nehnuteľnosti, chránite tak stavbu pred prírodnými živlami, vandalizmom, vlámaním a inými rizikami. Poistenie domácnosti zasa chráni všetko, čo v nej máte uložené, od cenností, elektroniky až po lyžiarsku výstroj. Takáto poistka sa však nevzťahuje iba na hmotné predmety, ale zahŕňa aj občiansku zodpovednosť za škodu. To znamená, že poistenie domácnosti bude chrániť aj vás, keď napríklad spôsobíte škodu v obchode alebo nechtiac poškodíte cudzí majetok. Rovnako kryje aj ujmu na majetku tretej osoby, za ktorú bude zodpovedné vaše domáce zviera. V niektorých poisťovniach zahŕňa toto poistenie aj škody, ktoré zaviníte na elektrokolobežke a tiež kryje aj krádež tohto obľúbeného dopravného prostriedku. S poistením domácnosti tak chránite nielen váš majetok, ale aj seba. Každá poisťovňa má rozsah tejto poistky nastavený inak a poskytuje ju v rôznych variantoch. Niektoré vás v rámci poistenia majetku budú chrániť napríklad aj pri používaní plavidiel alebo keď spôsobíte nemajetkovú ujmu.

Asistenčné služby – pomoc vždy po ruke

Ďalšou výhodou sú asistenčné služby, ktoré sú vo väčšine poisťovní automaticky súčasťou každého poistenia domácnosti. Prasknuté potrubie, zabuchnuté dvere alebo premnožený hmyz tak vyriešite jedným telefonátom a vaša poisťovňa sa postará o všetko ostatné.

Teraz ostáva už len jediné, nájsť si to najvýhodnejšie poistenie domácnosti. S tým vám pomôže online kalkulačka pre výpočet cien poistenia. V porovnaní uvidíte výšku poistného, pripoistenia, ktoré zahŕňa, a tiež všetky potrebné informácie, ako je napríklad rozsah krytia a poistné limity.  Stačí vyplniť formulár, vybrať si ponuku, uhradiť poistné a ste poistený. Takto si môžete poistiť vašu domácnosť samostatne alebo komplexne celý váš majetok. A to nemusíte naozaj nikam chodiť. Všetko vybavíte cez internet, pohodlne a výhodne.