Možno si ešte spomínate na šušťákové súpravy z 90. rokov a ikonickú ľadvinku, ktorá nemohla žiadnemu športovému nadšencovi chýbať. Povedali ste si po tejto ére, že ju už nikdy neoblečiete? Dajte tomu ešte šancu. Ľadvinka sa vrátila a spôsobila módnu revolúciu.

Ako ľadvinka vznikla?

Síce nemáme presné údaje, jej vynález pripisujeme austrálčanke Melbe Stone. Tá sa v 60. rokoch inšpirovala vakom, v ktorom kengura nosí svoje mláďatá a módny priemysel túto myšlienku nasledoval. Po dvadsiatich rokoch sa ľadvinka objavuje v uliciach a stáva sa kultovým doplnkom takzvaného streetwear štýlu. Jej obľúbenosť rastie aj na festivaloch, a to hlavne pre jej funkčnosť pri neustálom pohybe. Posuňme sa ale ešte niekoľko rokov vpred a ľadvinka sa objavuje na mólach najväčších dizajnérskych mien. Ako prví ju v roku 2017 priemyslu znovu predstavili Gucci, Stella McCartney, Louis Vuitton či Chanel.

Ako vyzerá dnes?

Zahoďte predstavu textilnej ľadvinky z minulého storočia – dnes je štýlovým doplnkom, ktorý ozvláštni aj váš šatník. Nosí sa so všetkým a na mnoho spôsobov. Je variabilná a praktická. Vložíte do nej všetko, čo nevyhnutne potrebujete a svoje cennosti máte stále po ruke. Na trhu nájdete celú škálu tvarov, rôznych farieb i materiálov, čo znamená, že si môžete vybrať vhodnú ľadvinku na každú príležitosť.

Nebojte sa vzorov a aplikácií, môžu byť decentným doplnením celého výzoru.

Ako moderne nosiť ľadvinku?

Možno vás prekvapí, že ľadvinku nemusíte nosiť len k športovým teniskám, ale môžete ju kombinovať aj s elegantnými kúskami, ako sú napríklad saká, sukne alebo jesenné kozačky. Môže byť účelným doplnkom pri ceste do práce, ale tiež poslúži k rozžiareniu vášho večerného outfitu. Skúste ňou napríklad nahradiť opasok kabátu či šiat. Ak naopak patríte k tým, ktorí nosia jednoduché oblečenie neutrálnych farieb, siahnite po farebnej ľadvinke, ktorá váš outfit rozjasní. Kreativite sa medze nekladú.

Ľadvinka je dôležitou súčasťou každého streetwear outfitu.

Ľadvinka sa stala skutočne univerzálnym kúskom, ktorý nájde miesto v každom šatníku. Ak ešte nemáte tú svoju, môžete to napraviť výberom z ponuky eObuv.sk.