Od soboty 11. februára bude pravidelne každú sobotu pre bežkárov pripravená Fatransko – Kráľovská stopa.

mapka-page-001Stopa vedie z Malého Šturca smerom na Kráľovú studňu v dĺžke viac ako desať kilometrov. Tento nový projekt je venovaný aj peším turistom a skialpinistom. Samostatná pešia stopa garantuje nedotknutosť bežkárskej dráhy. Stopa z Malého Šturca umožní napojiť sa aj na stopu do Turca alebo na Skalku a hrebeň Kremnických hôr.

Vždy v sobotu bude k novej bežkárskej stope jazdiť aj autobus Stebila o 8.30 hod, z Uhliska. Návrat z Malého Šturca je naplánovaný vždy o piatej popoludní. Cena jednosmerného lístka sú tri eurá a spiatočný lístok bude stáť rovných päť eur. Pre rezervácie miest, prípadne objednanie autobusu pre skupiny v iných termínoch môžete kontaktovať autoškolu Stebila.

Slávnostné otvorenie novej stopy sa koná v sobotu 11. februára za prítomnosti osobností a aj Matúša Svinčáka z Ventro centrum pohybu, ktorý vyšliape naboso stopu vyhradenú len pre peších turistov. Bežkársku stopu zabezpečuje ZAaRES Banská Bystrica a Horský hotel Kráľova studňa a je súčasťou podpory Európskeho mesta športu Banská Bystrica.

V prípade veľkého záujmu je možnosť rozšírenia linky aj počas nedieľ. Viac informácií nájdete na internetových stránkach Zaresu, Autoškoly Stebila, OOCR Stredné Slovensko alebo na stránke Horského hotela Kráľová studňa.

CESTOVNÝ PORIADOK AUTOBUSU

08,30 h, Banská Bystrica – dočasná autobusová stanica Uhlisko

08.40 h, Strieborné námestie ( autobusová zastávka )

09.00 h, Harmanec Papiereň ( autobusová zastávka )

09.05 h, Dolný Harmanec ( autobusová zastávka )

09.07 h, Harmanec ( jaskyňa parkovisko pri Čiernej ovci )