Bratia Juraj a Ľubo Snopkovci, bývalí konzultanti dátových sietí a bezpečnosti by sa po návrate zo zahraničia chceli pokúsiť nadviazať na projekt Tomáša Stankoviča a Tomáša Pinku – Webtlak, ktorý za posledné roky zarezonoval v Bystrickej IT komunite asi najviac.

Pravidelné stretnutia určené pre tunajšiu IT komunitu, ale aj ľudí, ktorí majú blízko k technike a chceli by sa niečo nové dozvedieť a naučiť, sa budú od nového týždňa pravidelne organizovať v novovzniknutej kaviarni BarCodeCafe na ulici Jána Chalupku 13, neďaleko Europa SC. Priestory novej kaviarne sú vybavené nielen zákazníckou LAN sieťou s dátovými zásuvkami priamo pri stoloch, ale aj servermi pre zabezpečenie VM prostredia k diskutovaným témam.

IT Workshop sa tu bude konať vždy v utorky, so začiatkom o 17-tej hodine. Každý týždeň sa bude diskutovať na inú tému. Rozsah je veľmi široký od programovania, grafiky, cez siete, bezpečnosť a systémy až po crypto, IoT a 3D tlač. Stretnutia nebudú mať formu klasických prednášok, ale skôr moderovanej diskusie.

„Plánuje sa spolupráca s Bratislavskou Paralel Polis a ich Crypto Academy. Niektoré témy budú odborne zastrešené organizátormi so skúsenosťami z UK, Belgicka a Holandska, pri iných sa bude spolupracovať s lokálnymi expertmi v daných oblastiach. Vzhľadom na voľný vstup, je ťažko hľadať dôvod prečo neprísť,“ priblížil Ľubomír Snopko, jeden z organizátorov.

Najbližší IT Workshop sa uskutoční už tento utorok, 15. januára od 17-tej hodiny. Detailnejšie informácie o projekte sú dostupné online na Facebook stránke projektu.