Iba málo vecí dokáže tak pozdvihnúť náladu ako šport. I v tomto ťažkom období nachádzame útechu, povzbudenie a mnohokrát aj optimizmus vďaka aktívnemu pohybu. Ako aj iné módne odvetvia, i to športové prichádza s každou sezónou s novými nápadmi a trendmi.

Chcete vedieť, čo bude hitom v mužskom športovom oblečení a obuvi na jar 2021?

Mikiny s kapucňou a krátkym rukávom

Mikina s kapucňou prichádza v novej módnej verzii, a to so skráteným rukávom. Môžete ju teda v chladnejších dňoch navliecť na funkčné tričko s dlhým rukávom alebo počas teplejších dní bez neho. Kapucňa vám urobí tieň pri ostrom slnku, prípadne vás ochráni pred ľahkým jarným dažďom. A ako bonus, budete totálne „IN“. Nezabudnite, že módnymi farbami tejto jari sú pastely, a teda pastelová ružová, fialová, modrá alebo zelená.

Retro športová obuv

Čo znamená v športovej oblasti retro? Možno sa budete čudovať, ale retro sú vlastne klasické tenisky a botasky, ktoré sa nosili ešte za čias keď značky ako Nike a Adidas boli jediné známe značky. Pamätáte si napríklad prvý model slávnych Jordanoviek Nike Air Jordan 1? Tak presne toto máme na mysli.

Takisto si svoje miesto udrží aj klasika v podobe bielych tenisiek, ktoré sa túto sezónu budú kombinovať nielen so športovým oblečením, ale pokojne aj so sakom a nohavicami.

Ľadvinky

Ľadvinky taktiež predstavujú tak trocha retro štýl, a možno vďaka tomu, alebo z celkom iných, napríklad funkčných dôvodov, budú túto sezónu opäť patriť do top športových doplnkov. Pri športe ako je beh či bicyklovanie nezavadzajú a pohodlne do nich ukryjete všetky svoje cennosti od mobilu a kľúčov až po slnečné okuliare.

Soft-shellové nohavice

Nakoľko turistika v horách a v prírode je momentálne obľúbená, rozhodli sa návrhári zaradiť ju do „must have“ športového oblečenia. Okrem toho, že sú veľmi ľahké a vzdušné, sú aj vodoodolné, čo znamená, že mierny dážď vás nezaskočí a ak zostanú nohavice mokré, veľmi rýchlo uschnú.

Klasické funkčné tričko

Pri športe je prvoradá funkčnosť a nakoľko sa počas športových aktivít často spotíme, nie je potrebné v prípade trička priveľmi špekulovať. Do popredia sa opäť dostávajú klasické športové strihy, ktoré sú uspôsobené presne na svoj účel.

Avšak! Pokiaľ zvolíte tričko v pastelovej farbe či neónovo žlté alebo inom vám príjemnom odtieni, nič tým nepokazíte. Hlavné je, aby ste sa cítili pohodlne a tričko splnilo svoj účel.

Batohy

Ak sa chystáte na túru alebo dlhší výlet za športom, funkčný batoh je presne to, čo potrebujete. Nezabudnite si zbaliť dostatok vody, suché ponožky a náhradné tričko. Pri dlhšom pobyte v prírode jeden nikdy nevie, ako sa počasie zmení. Batoh by mal byť dostatočne ľahký, aby sa vám doň všetko potrebné ľahko zmestilo.

Ak žiaden batoh nemáte, Footshop ponúka mnohé zaujímavé modely a aj iné športové doplnky, ktoré obohatia váš šatník a spríjemnia vám športovanie.

Športom posilníte telo i ducha, a preto by ste ho mali vykonávať čo najčastejšie. Pre ešte lepší pocit zo športu by ste si mali zadovážiť čo najkvalitnejšie oblečenie, obuv i doplnky, ktoré vám to svojou dlhodobou funkčnosťou vrátia. Čo si zadovážite ako prvé?