orszagh trenerHokejový klub HC ’05 iClinic Banská Bystrica povedie v novej sezóne navrátilec na trénerské kreslo Vladimír Országh.

Po náhlom ukončení spolupráce s Miroslavom Chudým sa verejne skloňovalo práve Országhovo meno, keďže v minulej sezóne skončilo jeho pôsobenie v Slovane a tiež pri slovenskej reprezentácii. Odchovanec banskobystrického hokeja so skúsenosťami z NHL skončil s hokejom pre zdravotné problémy a od roku 2010 po boku Milana Staša a neskôr i Alpa Suhonena naberal trénerské skúsenosti v pozícii asistenta trénera baranov. V sezóne 2012/2013 sa stal hlavným trénerom, pričom asistentom mu bol práve Miroslav Chudý. Spolu priviedli HC ’05 k bronzovým medailám. Neskôr však prijal ponuku na pozíciu asistenta trénera v tíme KHL Slovan Bratislava.

Ako banskobystrický hokejový klub informoval na svojich stránkach, spolu s Országhom má ďalej pokračovať  v pozícii asistenta aj Richard Zedník. Staronový tréner sa ujme tímu už počas štvrtkového večerného tréningu. V piatok čaká hokejistov HC ’05 exhibičný zápas proti výberu hokejových hviezd, ktorým začnú svoju zápasovú prípravu.