Logo_BB_mesto_sportu_SKZ loga, ktoré určite za posledné obdobie neuniklo oku žiadneho Banskobystričana, môže definitívne vypadnúť slovíčko kandidát. Mesto pod Urpínom bude v roku 2017 jedným z Európskych miest športu.

Asociácia Európskych miest športu (ACES Europe) po svojom oficiálnom zasadnutí listom oznámila, že Banská Bystrica sa bude môcť hrdiť týmto titulom. Slávnostné prebratie vlajky a ocenenie úspešných miest prebehne v novembri na pôde Európskeho parlamentu.

„Som veľmi rád, že sa nám titul podarilo získať. Je to ocenenie, ktoré nezískalo vedenie mesta, ale ľudia žijúci v Banskej Bystrici, žiaci, deti. Do ďalšieho obdobia nás to zaväzuje, aby sme plnili úlohy, ktoré sme si stanovili a odkonzultovali s hodnotiacou komisiou. Nasleduje polrok príprav, keď sa budeme snažiť konkretizovať jednotlivé aktivity týkajúce sa dobudovania športovej infraštruktúry, vyčlenenia finančných prostriedkov pre rok 2017. Verím, že sa z titulu budú tešiť všetci Banskobystričania,“ povedal primátor Ján Nosko.

„Celý rok 2017 bude naše mesto žiť športom. Máme veľa tvárí, ktoré dosahujú vo svete športu merateľné a krásne výsledky, preto ich chceme do tohto procesu zapojiť. Každý mesiac bude venovaný konkrétnym športom, ktoré budú prezentovať naši ambasádori,“ doplnil Martin Turčan, druhý zástupca primátora.

Mesto zároveň spustilo oficiálnu stránku www.emsbb.sk, ktorá bude propagovať športové dianie v meste. Jednotlivé športové kluby i športoviská na tento web budú môcť pridávať informácie aj samostatne. Celý vývoj podujatia už dlhší čas mapuje aj facebooková stránka.

V roku 2016 je v rámci Európy až 19 Európskych miest športu vrátane Košíc, hlavným mestom športu pre tento rok je Praha. Koľko miest celkovo sa bude môcť hrdiť titulom v roku 2017 zatiaľ nie je známe.