Cudzie jazyky sú dnes veľmi žiadané. Stačí si pozrieť inzeráty na internetových pracovných portáloch a v skoro každej ponuke nájdeme požiadavku na ovládanie aspoň jedného cudzieho jazyka.

Ak to váš zamestnávateľ vyžaduje, resp. chcete postúpiť na lepšie pracovné miesto, no práve ovládanie cudzieho jazyka vás limituje, nájdite si medzinárodnú jazykovú agentúru, ktorá sprostredkováva jazykové pobyty v rôznych krajinách.

Jazykové pobyty na Malte

Anglický jazyk patrí k najžiadanejším cudzím jazykom. Je to najpoužívanejší jazyk vo svete a práve preto je najväčší záujem o také jazykové pobyty, kde sa záujemcovia zdokonalia práve v tomto jazyku. Ak vás upršané Anglicko príliš neláka, môžete uprednostniť jazykové pobyty na Malte. Angličtinou sa tu hovorí na každom kroku a okrem štúdia cudzieho jazyka si môžete vychutnať krásy historických mestečiek, ale aj teplé more. V Anglicku by ste si pekné počasie neužili, zato na Malte určite áno.

Ak sa rozhodnete pre jazykový pobyt na tomto stredomorskom ostrove, odporúčame vám návštevu týchto miest – Sliema, Valletta, Gzira, ale aj menší ostrov Gozo. Malta vás prekvapí nielen peknými prírodnými pamiatkami, ale aj malebnými prístavmi a skvelou kuchyňou.

Prečo si teda nevybrať miesto na učenie sa cudzieho jazyka v krajine, ktorá je obľúbenou dovolenkovou destináciou viacerých Slovákov?

Prečo si vybrať jazykový pobyt práve v zahraničí?

Jazykové kurzy prebiehajú aj vo viacerých jazykových školách na Slovensku. Jazykové pobyty však lákajú podstatne väčšiu skupinu ľudí. Prečo? Pretože jazykový pobyt v zahraničí je úžasná životná skúsenosť, ktoré pomôže kariérne rásť. Budete sa môcť naplno venovať štúdiu cudzieho jazyka. Veľkou výhodou jazykových pobytov v zahraničí je aj to, že jazyk budete používať v rámci voľnočasových aktivít. Vašim materským jazykom nebude hovoriť nikto, možno pár študentov, ktorí sa rozhodli zdokonaliť v cudzom jazyku tak, ako aj vy.

Jazykový pobyt v zahraničí vám odporúčame vyskúšať aj preto, lebo spoznáte novú kultúry, zvyky danej krajiny a vytvoríte si nové kontakty, ktoré sa vám môžu v budúcnosti zísť.