Vyberte si nové posteľné obliečky – je to tiež praktický vianočný darček pre každého člena rodiny. Ale vedeli ste, že posteľné obliečky by ste mali správne zvoliť aj podľa ročného obdobia? 

Flanelové posteľné obliečky do zimy

Krátke tmavé dni a dlhé chladné noci sú opäť tu. To znamená, že nočný spánok môže narušiť aj chlad v posteli, no pred tým sa môžete chrániť. Flanelové posteľné obliečky vás zahrejú počas chladných nocí! Flanel je príjemné mäkký a je ideálny na chladnejšie mesiace.

Na rozdiel od štandardných (bavlnených) obliečok sa tento materiál rýchlo prispôsobí telesnej teplote. Flanelová obliečka je riešením do studených postelí počas zimných mesiacov. Pre príjemne mäkký a hrejivý pocit je bavlna votkaná do flanelu a získava svoj jemný charakter. Flanel je veľmi príjemná látka, s ktorou prekoná chladné mesiace každý!

Univerzálne posteľné obliečky

Bavlna je prírodné vlákno, ktoré nespôsobuje alergie. Aké sú výhody bavlnených posteľných obliečok a prečo by mali byť v každej spálni? Spoznajte výhody, ktoré prinášajú bavlnené posteľné obliečky.

Nielen správny výber matraca a vankúša je dôležitý pre zabezpečenie správneho odpočinku  a prevenciu zdravotných problémov. Výber správnych posteľných obliečok má tiež dôležité prínosy pre zdravie a znižuje možnosť vzniku alergie . K tomu treba prirátať navyše pôžitok zabaliť sa do čistých a pohodlných obliečok.

Bavlnené obliečky sú priedušné a ideálne aj pre horúce letné dni, pretože nezadržiavajú teplo a umožňujú odparovanie vlhkosti. Tieto vlastnosti tiež znamenajú, že si zachovávajú menej zápachu ako syntetické vlákna a iné materiály. Bavlnené obliečky sú nenáročné na údržbu: jednoducho sa perú a sušia. V zime vás bavlna príjemne ohrieva. Preto sú bavlnené obliečky univerzálne a vhodné na celý rok.

Materiál, z ktorého je posteľná bielizeň vyrobená, môže prispieť k tomu, či si oddýchnete kvalitne alebo nie.

Saténové obliečky

Saténové obliečky majú svojich zástancov aj odporcov. Saténové obliečky sú ľahké a jemné. Sú ako stvorené do horúcich letných nocí. Ponúkajú príjemný pocit do kontaktu s pokožkou, ktorá je ideálna pre pokojný spánok. Obľúbite si aj pre ich eleganciu a lesk.

Saténová je kombináciou hodvábu a polyestru alebo nylónu s mercerizovanou bavlnou.  Satén je odolný materiál, vaše nové obliečky si zachovajú dlho svoj vzhľad.