Vo štvrtok popoludní sa mimoriadne, pre administratívnu chybu, stretli mestskí poslanci. Tí potvrdili vklad zimného štadióna do základného imania Bytového podniku mesta.

severna tribuna zimneho stadiona, zimny stadionBPM má zabezpečiť efektívnejšiu rekonštrukciu severnej tribúny, na ktorú prispel sumou jeden milión eur Úrad vlády. BPM má tiež z vlastných zdrojov doplniť prostriedky potrebné na túto prestavbu.

Vklad štadióna v hodnote 2 580 000 eur do majetku dcérskej spoločnosti mesta schválili poslanci ešte vo februári, avšak v uznesení figurovala suma 2 579 769,53 eur, ktorá vyplývala zo znaleckého posudku. Keďže ide o vklad do základného imania, hodnota musí predstavovať celé číslo, a poslanci tak pre chybu v pripravenom materiáli museli zopakovať svoje hlasovanie.

Poslanecká väčšina na mimoriadnom zasadnutí potvrdila rozhodnutie z februára. Rokovania sa ale nezúčastnili členovia klubu nezávislých poslancov Banskobystrická alternatíva: „Považujeme celý tento prevod za sporný. Pôvodné uznesenie sme vo februári nepodporili bez ohľadu na drobný číselný omyl v ňom. Sme naďalej presvedčení, že naše hlasovanie proti prevodu zimného štadiónu bolo správne. Uvážili sme teda, že nie je potrebné podieľať na zaokrúhľovaní čísla v nesprávnej veci, a že ‚korigovanie“ postačuje ponechať na tých, čo za uznesenie hlasovali pôvodne,“ uviedol predseda tohto klubu Pavol Katreniak. Poslanci BBA sa kvôli tomuto rozhodnutiu zo zasadnutia ospravedlnili.

zimný štadiónSo samotnou rekonštrukciou severnej tribúny zimného štadióna by sa malo začať bezprostredne po skončení sezóny. Počas utorňajšieho zápasu so Skalicou už zástupcovia BPM a klubu poklepali aj základný kameň novej tribúny.

S presunom dotácie z mesta na mestskú firmu, už medzičasom súhlasili kompetentné orgány: „Súhlasné stanovisko Ministerstva financií SR a rozhodnutie predsedu vlády o zmene prijímateľa boli vydané a sú prílohou dodatku č. 1 k zmluve o dotácii, ktorá je momentálne v pripomienkovom konaní,“ povedala pre BBonline.sk pred týždňom hovorkyňa primátora Martina Kanisová.