Medzi Lučatínom a Šalkovou dopoludnia nezvládlo splav Hrona 22 osôb, ktoré sa prevrátili do vody. Pri aktuálne silnom toku rieky nebolo od tragédie ďaleko.

splav-iluO 11.53 h bola na tiesňovú linku nahlásená mimoriadna situácia na Hrone: „Šestnástim osobám, ktoré sa prevrátili do rieky pri splave, sa podarilo dostať na breh, ale ďalších šesť uniesol prúd. Do pátrania po nich museli byť nasadení aj leteckí záchranári na vrtuľníku. O 13.30 h sa ich podarilo dostať živých na breh,“ uviedol pre portál BBonline.sk Ľubomír Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Zo šestice ľudí, ktorí boli viac než hodinu a pol oddaní na pospas chladným vodám Hrona sa našťastie len tri osoby ľahšie zranili: „Dvanásťročný chlapec bol s podchladením prevezený do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici a do Rooseveltovej nemocnice previezli ženu s úrazom dolnej končatiny. Do nemocnice v Brezne bol prevezený pán s drobnými odreninami,“ doplnil Minár.

Zásah na ktorom sa podieľali aj hasičskí záchranári a polícia, bol ukončený o druhej popoludní. Splav Hrona patrí medzi obľúbené atrakcie regiónu, ale najmä na jar je prúd rieky ešte pomerne silný a splav niektorých úsekov sa amatérom neodporúča.