Aj keď rozvoľňovanie protiepidemiologických opatrení vládou umožňovalo otvorenie plavární už skôr, tá banskobystrická sa na znovuotvorenie začala pripravovať až následne. Aj preto návštevníkov privíta znovu až od pondelka, 15. júna.

Plaváreň sa síce pre návštevníkov otvorí, potrebné však bude rešpektovať aktuálne platné opatrenia nariadené hlavným hygienikom Slovenskej republiky.

„Návštevníkov chceme poprosiť o maximálne zodpovedný prístup. Jednak, aby zvážili návštevu, pokiaľ sa cítia chorí a zároveň, aby pri samotnej návšteve dbali na zvýšenú osobnú hygienu. Pred vstupom do šatní bude potrebná dezinfekcia rúk. Dvojmetrové rozostupy odporúčame dodržiavať aj v šatniach a okolí bazénov,“ uviedol riaditeľ mestskej firmy MBB a. s., Dušan Argaláš.

Vstupné pre návštevníkov zostáva nezmenené a letná odstávka sa už po tejto, vynútenej, tentokrát neuskutoční. Otváracie hodiny sa však čiastočne skrátia, konkrétne počas víkendov, kedy bude plaváreň otvorená len do 21.00 h.

Prísne opatrenia pre návštevníkov

Návštevníci musia pri vstupe na plaváreň používať rúško a dodržiavať dvojmetrovú vzdialenosť od iných osôb. Povinná bude dezinfekcia rúk.

Ak návštevníkovi na vstupe odmerajú telesnú teplotu vyššiu ako 37,2°C tento nebude do priestoru plavárne vpustený.

Do vnútorných priestorov plavárne bude súčasne vpustených najviac 200 osôb. V menšom relaxačnom bazéne bude môcť byť napríklad najviac 25 ľudí.

Otvárajú aj vonkajšie areály

Plaváreň Štiavničky sa napokon otvára v čase, kedy budú už návštevníkov vítať aj vonkajšie areály. Už v piatok, 19. júna sa opäť pre návštevníkov otvorí aj Holidaypark Kováčová.

Otvorenie sezóny už skôr avizovalo aj banskobystrické plážové kúpalisko Aqualand. Zatiaľ sa tak však nestalo a presný termín otvorenia zatiaľ prevádzkovateľ nepotvrdil. Ďalšie letné areály v regióne sa na znovuotvorenie pripravujú v najbližších dňoch. Cez víkend napríklad otvorí kúpalisko areál Orlík vo Zvolene. Kúpaliskám však zatiaľ nepraje premenlivé počasie.