Mesto Banská Bystrica nebude mať ani tento rok oficiálny polnočný silvestrovský ohňostroj či program. Po úspechu tohtoročného novoročného ohňostroja, privítajú Banskobystričania aj rok 2014 spoločným stretnutím na námestí SNP 1. januára až podvečer.

Novoročný ohňostroj, Banská Bystrica, 1.1.2013, BBonline.skUž minulý rok nastala podobná situácia. Mesto v rámci šetrenia finančných prostriedkov zrušilo silvestrovský program aj polnočný ohňostroj. Ďalším z dôvodov zrušenia bol malý záujem verejnosti o takéto oslavy. So zrušením osláv vítania nového roka však neboli spokojní viacerí obyvatelia mesta, a tak sa nakoniec našli peniaze. Nie však z mestskej kasy. O ohňostroj sa postarala skupina podnikateľov. Paradoxom je, že tieto skrátené oslavy vítania nového roka prilákali viac ľudí, ako tie v predošlých rokoch.

Výrazne viac ľudí sa ale prišlo pozrieť na náhradu oficiálneho polnočného ohňostroja, ktorá sa konala v podvečer prvého januárového dňa na námestí. Veľkolepý pyro-muzikálny ohňostroj spojený s krátkym programom prilákal množstvo Banskobystričanov, ktorí zaplnili Námestie SNP a zožal úspech.

Banská Bystrica nebude mať ani tento rok oficiálny polnočný silvestrovský ohňostroj či program. “Silvestrovský polnočný ohňostroj mesto Banská Bystrica neplánuje a oddelenie obchodu a služieb podnikateľom k dnešnému dňu neeviduje požiadavku iného subjektu na odpálenie ohňostroja počas silvestrovských osláv,“ povedala pre BBonline.sk hovorkyňa primátora Martina Kanisová. Avšak, podobne ako minulý rok, aj tento mesto v rámci vyvrcholenia programu Banskobystrických Vianoc 2013 plánuje na Námestí SNP Novoročný ohňostroj, a to 1. januára 2014 o 17.00 h.

Tip: Program Banskobystrických Vianoc zakončí opäť novoročný ohňostroj