Kapitán prvého tímu FK Dukla nastupuje na uvoľnenú pozíciu športového riaditeľa klubu, kde naposledy pôsobil Rudolf Mažgut. Martin Poljovka bude minimálne počas jarnej časti nadriadeným svojho trénera, keďže bude zatiaľ stále pokračovať aj ako hráč.

V januári tridsaťosem ročný stopér FK Dukla patrí napriek vyššiemu veku stále medzi najspoľahlivejších obrancov v Corgoň lige. V slovenskej najvyššej súťaži mu patrí rekord v počte odohraných zápasov, ktorý neustále zvyšuje a na jar už bude atakovať číslo 400. „S nápadom angažovať nášho kapitána Martina Poljovku do funkcie športového riaditeľa sme sa zaoberali už počas jesennej časti prebiehajúceho ročníka Corgoň ligy. Rozhodli sme sa ho vyriešiť po ukončení pol sezóny. Je to vhodný typ človeka, ktorý je bytostne aj rodinne úzko spojený s Duklou a sme si istí, že je vhodným adeptom na túto funkciu. Pán Mažgut sa rozhodol už v priebehu jesennej časti, že nemôže vykonávať túto funkciu zo zdravotných dôvodov,“ vysvetlil pre fkdukla.sk generálny riaditeľ FK Dukla Tomáš Geist.

„Bude to pre mňa nová skúsenosť, ale myslím si, že je to funkcia veľmi spätá so športovou časťou klubu, takže to pre mňa nebude vzdialené. Dúfam, že sa v tom nájdem. Nevzniklo to zo dňa na deň, boli tam konzultácie z oboch strán, takže dúfam, že to bude na prospech klubu i mňa,“ uviedol na margo novej funkcie Martin Poljovka. Ten sa počas jarnej časti stane nadriadeným svojho trénera, keďže bude pokračovať aj ako hráč: „Veci ešte nie sú celkom dotiahnuté, chcem to konzultovať aj s vedením a trénerom, ale vyjadrili sa tak, že tú pol sezónu by som mal ešte odohrať. Hra ma stále napĺňa a futbal ma stále baví. Mám rád šport a pokiaľ mi slúži zdravie a je o moje služby záujem, rád si zahrám.“ Nezhôd s trénerom sa neobáva: „Čo sa týka kabíny A tímu, tak tam sú pozície jasné. Tréner je tréner a v kabíne, kde budem ako hráč, ho samozrejme rešpektujem a budem rešpektovať. Tam je to jasné. Samozrejme, že v klubovej hierarchii je športový riaditeľ trénerovi nadriadený, ale myslím si, že konfrontáciám musíme predchádzať a v priateľskej atmosfére bude spolupráca fungovať tak, ako by mala,“ povedal pre klubovú stránku Poljovka.