Polícia v Banskej Bystrici vyšetruje dopravnú nehodu, ku ktorej došlo v stredu (28.3.) o 16.15 hodine, na Laskomerskej ceste v Banskej Bystrici.

Doposiaľ nestotožnená vodička nezisteného vozidla, jazdiaca po Laskomerskej ceste v smere od križovatky ulice Karlovo a Komenského ulice na Lazovnú ulicu, pred odbočkou na Bakossovu ulicu smerujúcu do centra mesta, nedala prednosť 14-ročnému chodcovi, idúcemu po priechode pre chodcov, pričom približne v strede cesty ho zrazila. Ľavou prednou časťou vozidla narazila do ľavej strany tela chlapca, v dôsledku čoho chlapec spadol na zem na pravú ruku. Vzápätí sa postavil a prešiel na druhú stranu cesty smerom na Bakossovu ulicu.

Vodička zastavila svoje vozidlo za priechodom pre chodcov a opýtala sa chlapca či sa mu niečo stalo, na čo odpovedal, nech mu dá pokoj a nech ho neotravuje a pokračoval pešo na Bakossovu ulicu, kde vošiel do železiarstva. Vodička po nehode nastúpila do vozidla a taktiež z miesta nehody odišla, bez oznámenia dopravnej nehody.

Chlapec po nakúpení potrebného tovaru v železiarstve zatelefonoval svojmu otcovi a povedal mu čo sa mu stalo. Otec prišiel po neho a odviezol ho do nemocnice, kde mu po komplexnom vyšetrení boli zistené povrchové poranenia hlavy a pomliaždenie ľavého kolena.

Podľa vyjadrenia chlapca išlo o biele vozidlo typu SUV, ktoré nevedel bližšie popísať a taktiež nevedel uviesť ani evidenčné číslo tohto vozidla. K vodičke uviedol, že sa jednalo o ženu vo veku približne 45 rokov, štíhlu, vysokú s dlhými čiernymi vlasmi vo vrkoči. Vozidlo nevedel podrobnejšie opísať a ani smer jeho jazdy po nehode. Uviedol len, že vodička bola vo vozidle pravdepodobne sama.

Polícia prosí neznámu vodičku, aby sa prihlásila a prípadne svedkov tejto dopravnej nehody, aby im poskytli akékoľvek informácie, ktoré nám pomôžu nehodu objasniť. Svedkovia sa môžu ozvať telefonicky na t. č. 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru.

Aktualizované 4.4.2018 – Hľadaná žena sa po medializácii prípadu prihlásila na polícii.