Z liečebného zariadenia pri Zvolene utiekla pätica chlapcov. Polícia žiada občanov o pomoc pri pátraní.

Polícia vo Zvolene sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu  pri pátraní po nezvestných:

– 16-ročnom Dávidovi GRÁČOVI z Banskej Bystrice,

– 17-ročnom Lukášovi PAPCÚNOVI z Banskej Bystrice,

– 16-ročnom Jakubovi Jozefovi KRAKOVSKOM  z Prešova,

16-ročnom Jurajovi KAPASNOM z Bratislavy – Petržalky,

– 17-ročnom Alešovi  SZABÓOVI z Prešova.

V pondelok (21.1.) prijala polícia vo Zvolene  oznámenie, že z resocializačného zariadenia  Návrat  –  Kráľová pri Zvolene, okolo 13.00 hodine, ušli spoločne piati chlapci, ktorí  sa  liečili  z drogovej závislosti.

Dávid GRÁČ – ušiel už druhý krát, je závislý na drogách (pervitíne) a už bol aj súdne trestaný. Je štíhlej postavy, má oválnu tvár, hnedé oči, čierne na  krátko  ostrihané  vlasy,  na ľavej ruke pri palci má vytetovanú  hviezdu, vysoký  je  približne  170  centimetrov.

Lukáš PAPCÚN – užíval hlavne alkohol, ale aj drogy.  Je  zavalitej postavy, má oválnu tvár, modré oči, blond vlasy na krátko ostrihané, vysoký  je  približne 180  centimetrov, pri chôdzi je naklonený dopredu.

Jakub Jozef KRAKOVSKÝ – ušiel už druhý krát, užíval  drogy (marihuanu).  Je štíhlej postavy, má oválnu tvár, hnedé oči, čierne na krátko ostrihané  vlasy, dlhé  3 – 4 cm, vysoký je približne 180 centimetrov.

Juraj KAPASNÝ – užíval  drogy (marihuanu aj pervitín). Je  štíhlej  postavy,  má oválnu tvár, tmavozelené oči, hnedé vlasy na krátko ostrihané, vysoký je približne 175 centimetrov.

Aleš SZABÓ – ušiel už druhý krát, užíval hlavne alkohol, ale aj drogy (marihuanu). Je štíhlej postavy, má oválnu tvár, tmavohnedé oči, blond  vlasy na krátko ostrihané, vysoký je približne 165 centimetrov, má kolísavú chôdzu.

Nikto z chlapcov by  nemal mať u seba mobilný  telefón, peniaze,  ani  iné cennosti.  Všetci nezvestní chlapci sú mladiství a podrobujú sa ochrannému liečeniu z drogovej, prípadne alkoholickej závislosti, na základe rozhodnutia súdu.

Žiadame občanov, ak majú o nezvestných chlapcoch akékoľvek informácie, ktoré by nám mohli pomôcť  pri ich  vypátraní,  aby ich oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania č. 158.

AKTUALIZÁCIA: Vo štvrtok (24.1.) polícia v Bratislave vypátrala Jakuba Jozefa KRAKOVSKÉHO, ktorý ušiel zo zariadenia už druhý krát. Vypátraného chlapca si prevzal zamestnanec zariadenia.