Ešte 3. februára v skorých ranných hodinách došlo k lúpežnému prepadnutiu čerpacej stanice na Starohorskej ulici, pri začiatku Tatranskej ulice, na sídlisku Rudlová – Sásová. Polícia teraz informovala, že sa jej po úspešnej akcii s názvom „Angelika“ podarilo zaistiť páchateľa.

V rámci akcie „Angelika“ polícia v kraji zaistila viacero osôb, ktoré páchali lúpeže vo viacerých okresoch Banskobystrického kraja. Jedným z objasnených prípadov po tejto akcii je aj lúpež, ku ktorej došlo 3. februára na čerpacej stanici v Sásovej.

„Neznámy muž vošiel do priestorov čerpacej stanice na Starohorskej ulici v Banskej Bystrici. Mal na sebe čiernu mikinu s kapucňou, ktorú mal prehodenú cez hlavu a na tvári rúško. Prišiel k pokladni a obsluhe povedal: ‚Toto je prepad a dajte mi peniaze z tržby‘, pričom na zamestnankyňu mieril krátkou guľovou zbraňou. Hodil jej čierne vrecko, do ktorého mu z obavy o život a zdravie, dala viac ako 170 eur. Poškodenej nespôsobil žiadne zranenie, ktoré by si vyžadovalo lekárske ošetrenie,“ informuje teraz Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Banskej Bystrici.

V súvislosti s týmto prípadom polícia zaistila a aktuálne už aj banskobystrický vyšetrovateľ obvinil 37-ročného Richarda z Banskej Bystrice zo zločinu lúpeže a sudca okresného súdu vzal obvineného do väzby.

„Tento obvinený bol spolupáchateľom aj v prípade lúpeže v okrese Lučenec, kde prepadli cyklistu,“ doplnila polícia v aktuálnej správe na svojej stránke na sociálnej sieti.