V piatok 4. januára, v čase približne o 9.20 h došlo na Ulici A. Sládkoviča v Banskej Bystrici, pred Slovenskou Zdravotníckou univerzitou, na priechode pre chodcov ku kontaktu vodiča bieleho nákladného vozidla s chodkyňou.

Vozidlo so skriňovou nadstavbou bielej farby a s neznámym reklamným popisom na okraji vozidla na priechode čiastočne zrazilo chodkyňu. Vodič smeroval od centra  mesta v smere na Kremničku a na svetelnom priechode pre chodcov nedal prednosť chodkyni, ktorá naň v stúpila na signál voľno. Podľa informácií svedkyne vodič nezastavil na signál stoj a zachytil chodkyňu, ktorá utrpela zranenia, vyžadujúce si jej ošetrenie na urgentnom príjme.

“V súvislosti s udalosťou sme vykonali viaceré previerky, ktoré by nám mohli napomôcť k vypátraniu neznámeho vodiča, no zatiaľ neúspešne,” priblížila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Polícia aj preto prosí verejnosť o pomoc a spoluprácu pri objasňovaní tejto dopravnej udalosti. Tých, ktorí by vedeli poskytnúť akékoľvek bližšie informácie žiadajú, aby tak urobili na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru alebo na známom telefónnom čísle 158. Políciu je možné kontaktovať aj prostredníctvom oficiálnej stránky polície na sociálnej sieti Ffacebook.