Počas minulého týždňa polícia v Banskej Bystrici zaevidovala až tri prípady krádeží vlámaním do motorových vozidiel. V dvoch prípadoch ide o zločin, za ktorý hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov a v jednom prípade, vzhľadom na nižšiu spôsobenú škodu ide o prečin, za ktorý hrozí trest odňatia slobody na 2 roky.

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici začal trestné  stíhanie vo veci zločinu krádeže. Páchateľ sa v sobotu (26.5.) čase medzi 16.45 až  17.00  hodinu, v Banskej Bystrici na Sládkovičovej ulici, vlámal do osobného motorového vozidla Renault  Master.

Rozbil okno na dverách na strane spolujazdca, dvere otvoril, vošiel do kabíny, odkiaľ z odkladacieho priestoru nachádzajúceho sa pod palubnou doskou  ukradol dve kožené peňaženky s finančnou hotovosťou ako z ďalšej peňaženky, ktorá sa nachádzala  na  sedačke vedľa vodiča ukradol peniaze. Krádežou peňaženiek a finančnej hotovosti vznikla poškodenej spoločnosti z Bratislavy a majiteľovi z Banskej Bystrice škoda odhadnutá na viac ako 3330 eur.  Škoda poškodením vozidla ešte vyčíslená nebola.

Polícia v Banskej Bystrici začala tiež trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže. Pravdepodobne v noci z 21.5. na 22.5. v Banskej Bystrici na Bernolákovej ulici, sa páchateľ vlámal do osobného motorového vozidla Škoda  Felícia, na ktorom rozbil okno na pravých predných dverách. Z auta ukradol autorádio, tapacírovanie  všetkých štyroch dverí a doklady od vozidla. Majiteľovi z Banskej Bystrice vznikla krádežou a poškodením vozidla škoda odhadnutá na 210 eur.