DSC_9520Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin vraždy.

Páchateľ v presne nezistenom čase v stredu (19.8.) od 21.30 hodiny do štvrtka rána (5.15 hod.), na chodníku pred rodinným domom na Záhradnej ulici v Polomke, za doposiaľ nezistených okolností, úmyselne usmrtil 50-ročnú ženu z Polomky.

Bodnorezným nástrojom jej spôsobil poranenie v oblasti krku, hrudníka a chrbta. Zraneniam na mieste podľahla. Polícia prípad zadokumentovala a tím vyšetrovateľov a kriminalistov začal intenzívne pracovať na objasnení prípadu.

Po vykonaní všetkých procesných úkonov, vytipovali podozrivú osobu a s nasadením všetkých síl a prostriedkov začali po podozrivom pátrať. V popoludňajších hodinách podozrivého muža, ktorým je 43-ročný muž z okresu Brezno, polícia v Banskej Bystrici zadržala. V súčasnosti s ním vyšetrovateľ vykonáva procesné úkony.

DSC_0003.1Podozrivý bol v čase zadržania ozbrojený kuchynským nožom, ktorý je s vysokou pravdepodobnosťou predmet ktorým vraždil. Podľa doposiaľ vykonaného vyšetrovania, ide o vraždu so sexuálny motívom. Z predbežných výsledkov súdnej pitvy možno konštatovať, že bezprostrednou príčinou smrti bol krvácavý šok z bodnorezného poranenia ciev a ľavých priedušiek s krvácaním mimo cievne riečisko do pľúc a mimo tela. Zadržaním podozrivého polícia s vysokou pravdepodobnosťou zabránila páchateľovi v spáchaní ďalších násilných trestných činov. V súčasnosti s podozrivým vykonáva procesné úkony, ale v krátkom čase bude vznesené obvinenie 43-ročnému Jánovi P. z Telgártu z obzvlášť závažného zločinu vraždy, za ktorý hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, alebo na doživotie.