Policajný riaditeľ Obvodného oddelenia Banská Bystrica – Východ údajne vymazal video, ktoré bolo dôležitým materiálom pri vyšetrovaní už medializovaného prípadu dopravného  priestupku Alexandra Rozina. Minister vnútra Daniel Lipšic neváhal a Romana Babjaka prepustil.

Ešte vo februári zastavila policajná hliadka v banskobystrickej mestskej časti Jakub Porsche Cayene, ktoré šoféroval syn známeho bratislavského veľkopodnikateľa Alexander Rozin. Ten odmietol policajtom predložiť doklady a podrobiť sa dychovej skúške. Do vyšetrovania sa snažil zasiahnuť aj Pavol Brath, vtedajší krajský riaditeľ PZ v Bratislave, ktorý robil mladému Rozinovi spoločnosť na sedadle spolujazdca. Brath sa preukázal služobným preukazom a zo súkromného telefónu zavolal krajskému riaditeľovi v Banskej Bystrici Slobodníkovi, so snahou ovplyvniť vyšetrovanie. Členovia hliadky však správne odmietli hovor prevziať a konali podľa predpisov. Keď cítili, že ich kariéra môže byť ohrozená, privolali na miesto ešte ďalšie hliadky. Celú situáciu snímal jeden z policajtov na kameru. Od tohto momentu bratislavský riaditeľ prestal do činnosti hliadky zasahovať.

O prípad sa neskôr začala zaujímať policajná inšpekcia. Video, ktoré mohlo poslúžiť ako dôležitý materiál, sa však záhadne stratilo. Vyšetrovanie sa dostalo do mŕtveho bodu. Osoba zodpovedná za zmiznutie záznamu je už ale známa. Má ňou byť riaditeľ Obvodného oddelenia Banská Bystrica – východ Roman Babjak, ktorého minister vnútra prepustil. „Policajt sa spreneveril svojej prísahe,“ uviedol Lipšic pre denník SME. Babjak si údajne najprv vyžiadal záznam na USB kľúči, aby ho neskôr zničil. Policajtom sa ale video podarilo obnoviť.

Alexander Rozin za odmietnutie podrobiť sa dychovej skúške údajne dostal len smiešnu pokutu, pričom zákon v takomto prípade počíta so sankciou zákazu šoférovania na obdobie minimálne jedného roka a peňažnou pokutou až do výšky 1300 eur. Trest za pokus o ovplyvňovanie v prospech Rozina sa pravdepodobne vyhne aj bývalému krajskému riaditeľovi v Bratislave, Pavlovi Brathovi.