Kým v minulosti sa prídavné meno rustikálny spájalo so starovekým rímskym staviteľstvom a obdobím renesancie či baroka, v súčasnosti sa miesto oblasti staviteľstva spája s niečím úplne iným. Momentálne sa pojem „rustika“ spomína v súvislosti s niečím dedinským a tradičným.

Z tohto pojmu vzniklo pomenovanie rustikálny nábytok. Tento typ nábytku sa vyrába z masívu a vonkoncom sa nevyužíva už len na dedinách či v rodinných domoch. O rustikálny nábytok prejavujú záujem aj ľudia, ktorí bývajú v meste a v bytoch. Niet divu – je to kvalitný a esteticky príťažlivý typ nábytku.

Kvalita vďaka materiálu a spracovaniu

Rustikálny nábytok ponúka určitý pocit starodávna a romantiky. Práve týmto smerom sa vydali aj producenti nábytku, ktorí nadviazali na históriu a ponúkli tento zaujímavý nábytok vhodný pre 21. storočie. Typickým prvkom pre rustikálny nábytok je to, že je vyrobený z masívu, pričom ten sa radí k absolútne špičkovým prírodným materiálom. Takýto nábytok je následne potrebné precízne a dôkladne spracovať.

Nábytok rôznych druhov

Rustikálny nábytok prináša širokú paletu rôznych druhov – môžete si vyberať od stolov, stoličiek, skríň či postelí. Spoločným menovateľom je určitý štýl, v ktorom je takýto nábytok prevedený. Črtou tohto štýlu je, že sa odráža od minulosti a nadväzuje na to, čo bolo dlhé roky mimoriadne úspešné. Ak teda chcete mať posteľ v klasickom štýle známom od našich starých materí, môžete si zvoliť postele z masívu vyrobené v rustikálnom štýle.

Objednáte aj na internete

Navyše, v súčasnosti už pre kúpu nábytku nemusíte ísť osobne do obchodu. Stačí si kliknúť na internetový obchod a odtiaľ si objednať obľúbený rustikálny nábytok. Pri takomto nákupe ušetríte cenný čas a v konečnom dôsledku aj financie, pretože ceny na internete sú často nižšie než v kamennom obchode.