Od roku 1997 sa v Banskej Bystrici pravidelne organizuje futbalový turnaj o pohár primátora mesta. Tento rok sa zúčastnili aj dorastenci FK Jupie a futbalisti Slovana Tajov.

Turnaj bol rozdelený na dve skupiny. Zápasy skupiny „A“ sa odohrali na umelej tráve v Radvani a skupiny „B“ na umelej tráve na Štiavničkách. Z pohľadu osobností bola o niečo zaujímavejšia skupina „B“. Okrem známych trénerov ako Noro Juračka a Tibor Zátek sa na ihrisku pohyboval držiteľ Slovenského pohára z roku 2007 Maroš Choma v drese Kremničky a v zadných radoch Tajovčanov známy Tomáš Libič. Ani ten však neodvrátil prehru s Kremičkou 1:5 a vysokú prehru s Duklou 0:16. Vylosovanie nedoprialo Kremničke, ktorá síce obidva zápasy vyhrala, no do finále nepostúpila, pretože Dukla „B“ si poradila s Tajovčanmi už spomínaných 16:0 a možno aj preto, že za Tajov nastúpili iba desiati hráči. Hanbu si určite nespravili mladíci z Jupie, aj keď obidva zápasy prehrali. V zápase s Duklou „B“ dostali gól až v posledných sekundách a od Kremničky inkasovali iba jeden gól. Po každom zápase v skupine mužstvá ešte kopali 5 pokutových kopov ako pomocné kritérium pri prípadnej rovnosti bodov, zároveň to bol bonus pre divákov.

Výsledky boli zaujímavejšie v Radvani. Každý zápas sa skončil rozdielom jedného gólu. Na úvod si zmerali sily Jakubčania so štvrtoligovým FK Jupie a MFK Banská Bystrica s FK Šalková. Obidva zápasy vyhrali mužstvá z vyšších súťaží. Šalková si po obednej prestávke zmerala sily so Sokolom Jakub a aj v tomto prípade bol nad účastníkom II.triedy úspešnejší piatoligista. V poslednom zápase to už bolo trochu inak a favorit z Rakytoviec podľahol Podlavičanom 1:2 a do finále tak postúpil FK Jupie.

Výsledky skupinových zápasov:

Skupina A:

ŠK Sokol Jakub – FK Jupie Banská Bystrica-Podlavice                     2:3
MFK Banská Bystrica – FK Šalková                                                   2:1
ŠK Sokol Jakub – FK Šalková                                                            1:2
MFK Banská Bystrica – FK Jupie B. Bystrica-Podlavice                     1:2

Skupina B:

FK Dukla B. Bystrica „B“ – FK Jupie B. Bystrica dorast                   2:1
ŠK Kremnička – TJ Slovan Tajov                                                     5:1
ŠK Kremnička – FK Jupie B. Bystrica dorast                                   1:0
FK Dukla B. Bystrica „B“ – TJ Slovan Tajov                                     16:0

Finálová fáza turnaja bola na programe v nedeľu (20.11.) na umelej tráve v Radvani. O 11:00 proti sebe nastúpili v zápase o 3. miesto mestskí rivali MFK Banská Bystrica a ŠK Kremnička. Lepší boli v tomto zápase hráči Kremničky, keď svojmu súperovi v druhom polčase strelili dva góly.

Vo finále sa stretli víťazi obidvoch skupín a ani tu nebol počas zápasu jasný víťaz. V druhej polovici však už Duklisti ukázali svoju silu a po štandardných situáciach strelili posledné góly a nad súperom pôsobiacim o dve súťaže nižšie zvíťazili. Zaslúžene si tak mohli z rúk vedúcej odboru športu mesta p. Cibuľkovej prebrať putovný pohár a pohár za prvé miesto už druhý rok po sebe.

Doterajší víťazi turnaja:

8x – ŠK Kremnička
2x – FK Dukla Banská Bystrica „B“
2x – MFK Banská Bystrica (FK Rakytovce 85)
1x – FK Šalková
1x – FK Dukla Banská Bystrica-dorast

Výsledky finálových zápasov

Zápas o 3. miesto

ŠK Kremnička – MFK Banská Bystrica 2:0

Finále

FK Dukla B. Bystrica „B“ – FK Jupie B. Bystrica-Podlavice 4:1