Dušu aj zmysly návštevníkom kaviarne Poetika na Lazovnej ulici pohladí dobrá káva či chutné koláčiky, no nesporne aj umenie, ktoré v tejto útulnej kaviarničke už našlo svoje stále miesto. 

Po výstave poetických obrazov Gabriely Čížovej Krajina mojich snov sa Poetika „rozhorí“  živelnými a hrejivými olejomaľbami Lenky Živy Rábarovej. Doplnia ich krásne keramické dielka a séria tematických fotografií z ateliéru Sabiny Mahdalovej Duše na zemi. Október v kaviarni Poetika sa bude niesť v znamení výstavy Plamene.

Olejomaľby Lenky Živy Rábarovej, rodáčky zo Žiliny, absolventky učiteľstva výtvarného umenia v Krakove, žijúcej v Slatinských Lazoch, zachytávajú živel ohňa v jeho rôznych podobách. Vedie dialóg s ohňom, ktorý dlhý čas len pozoruje a následne tento zážitok prenáša na plátno, kde rozohráva pestrú hru farieb a prekvapivých kompozícií.

„Moje meno je Sabi. Som Češka žijúca na slovenských lazoch…“  Sabina Mahdalová  sa (okrem iného) venuje keramike, tvorbe maličkostí z dreva  a fotografovaniu. Tvorí v Zaježovej, tvorí s láskou.

Vernisáž výstavy Plamene v Poetike (Lazovná 16) sa koná v utorok 5. októbra o 17:00 h. Výstava potrvá do 30. októbra.