V roku 2014 sa mu podarilo oklamať reštaurácie v Brne, pohybuje sa po celom Slovensku. Tento týždeň sa objavil v Banskej Bystrici. 

podvodník
Idenditu bizarného podvodníka zverejnil ešte pred rokom Aurum-Caffe z Brna.

V auguste 2014 sa v Brne objavil kuriózny prípad podvodníka. Pod falošnou identitou prišiel do reštaurácie a predstieral záujem o usporiadanie veľkolepej akcie v hodnote niekoľko tisíc eur. V rámci dohadovania detailov si objednával jedlo a pitie, ktoré sľúbil zaplatiť spolu so zálohou za akciu. Peniaze však nikdy nedoniesol. Takýmto spôsobom sa mu podarilo podľa českého portálu iDnes.cz oklamať minimálne osem reštaurácií.

Po viac ako roku sa podvodník objavil opäť. Pred týždňom priniesla TV JOJ reportáž, že navštívil prevádzky v Humennom. Tentoraz s falošným príbehom, že organizuje oslavu vojakov z Afganistanu.

Vo štvrtok kontaktoval aj spolumajiteľa banskobystrického Sport Baru. „Uviedol meno Thobias Gossarrah. Vraj to bude akcia pre jeho vojakov, vrátili sa z Afganistanu a stratili tam troch kamošov, tak pre svojich vojakov robí akciu,“ hovorí Milan Kysel. Podvodník sa predstavil ako plukovník a chcel si rezervovať polovicu baru. Sľúbil útratu 2500 eur.

Podľa diskusií na sociálnej siete Facebook pochádza bizarný podvodník z obce Ľubochňa pri Ružomberku. Skúsenosti s ním majú podniky po celom Slovensku. Majiteľov prevádzok oslovuje pod falošnými identitami spomínaného plukovníka z Afganistanu, bohatého Araba, developera či riaditeľa kriminálnej polície.