Inštrumentálna kapela Trilobeat vydáva začiatkom mája nový album a v rámci klubového turné sa zastaví aj v banskobystrickej Záhrade.

Trilobeat je hudobný projekt, ktorý prináša čerstvý prístup k modernej inštrumentálnej hudbe. Žánrovo vzpierajúce sa klavírne kompozície Jakuba Mikulu dopĺňa netradičné využitie priečnej flauty a vokálu Kataríny Mikulovej. Dynamickú rytmiku kapely tvoria na basgitare Norbert Neuschl a na bicích Marek Sasko. Ich tvorba zaujala nadšencov alternatívnej hudby, prog-rocku alebo nu-jazzu. Trilobeat vystúpil aj na viacerých festivaloch, ako napríklad Slovenské alternatívne leto, Pohoda on the Ground, Kremnická jazzda, či Beseda u Bigbítu.

Druhý štúdiový album s názvom „Zánikový horizont“, vychádza pod hlavičkou vydavateľstva Hevhetia. Ide o koncepčný album, na ktorom sa striedajú melancholické klavírne balady, tvrdé gitarové riffy, ale aj experimentálne ambientné pasáže. Kapela na ňom spolupracovala s viacerými svetovými hudobníkmi – s Davidom Kollarom, Adamom Holzmanom, Vladimírom Miklášom, či basgitaristom Michalom Šelepom.

V kombinácii s repertoárom z ich debutového albumu Trilobeat (2019) vzniká veľmi pestrý koncertný program, ktorý poteší každého milovníka originálnej inštrumentálnej hudby.