Špeciálny dvojkoncert venovaný slobode a spomienke na atmosféru 60. rokov.

Predposledný augustový piatok v kultúrnom centre Záhrada bude patriť spomienke na legendárnu banskobystrickú bigbeatovú skupinu The Electric. Koncertom si ju poctí nová zostava hudobníkov The Electric Tribute. Vystúpi aj skupina Definitívum, ktorá sa venuje tvorbe Deža Ursinyho.

Banskobystrická kapela The Electric pôsobila v rokoch 1963 – 1968. Skladby so slovenskými textami predstavovali nadčasový, slobodný a priekopnícky počin v oblasti slovenskej populárnej hudby, o čom svedčilo aj tretie miesto v celoslovenskej súťaži bigbeatových skupín v roku 1967. Súťaž vtedy vyhrali Prúdy.

The Electric Tribute v zložení: Róbert Schranz (gitara, spev), Juraj Havlík (gitara, spev), Pa(b)lo Gajdoš (basgitara, spev), Jiří Machala (bicie), odohrá v Záhrade svoju premiéru. Skúsení domáci muzikanti nacvičili všetky pôvodné skladby podľa nahrávky z roku 1967.

Súčasťou podujatia bude aj výstava ku kapele The Electric a bigbeatu v Banskej Bystrici, v spolupráci so Štátnou vedeckou knižnicou, či slovný vstup Imricha Šimiga z Literárneho a hudobného múzea. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Viac informácií o podujatí nájdete na Facebooku.