Diskusia, ktorá sa uskutoční v banskobystrickej Záhrade, pri príležitosti IDAHOBIT – Medzinárodného dňa boja proti homofóbii, transfóbii a bifóbii.

Rozprávať sa o pálčivých témach bez toho, aby sa diskutujúci „nepohrýzli“, môže byť v dnešnej dobe náročné. Aj keď téma môže byť zaujímavá, bulvár ani sociálne siete príliš nepomáhajú kultivovať spôsob, akým sa diskutuje. Rešpektujúca diskusia je formát, kde akákoľvek agresia, nadávky či urážky sú zakázané. Nebojíme sa pálčivých tém, nebojíme sa ani nesúhlasiť – najdôležitejšie je vypočuť si protistranu a pokúsiť sa pochopiť jej postoj. Snahou organizátorov je vytiahnuť ľudí z virtuálneho prostredia a naučiť ich diskutovať s rešpektom na témy polarizujúce spoločnosť.

V rámci Medzinárodného dňa boja proti homofóbii, transfóbii a bifóbii organizujú v Záhrade diskusiu na tému občianskych a ľudských práv LGBTI+ ľudí, o ktorých identite vo verejnom priestore kolujú rôzne informácie, ale aj dezinformácie a polopravdy. Budeme sa rozprávať o hrozbách – fiktívnych aj reálnych, ktoré prináša spoločenský diskurz a mediálny svet do našej každodennosti na danú tému.