Europa SC bude v marci plniť veľké sny všetkým, ktorí túžia spoznať život pod hladinou oceánov. Vďaka jedinečnej výstave môžete vidieť naživo Melvillovu Bielu veľrybu, žraloka zo snímky Čeľuste, či hlavného hrdinu z filmu Zachráňte Willyho. Dych berúca expozícia sa v bystrickom nákupnom centre bude konať pod záštitou National Geographic Channels International.

Unikátna výstava s názvom Obri oceánov pricestuje na Slovensko vôbec po prvýkrát a potrvá od 1.-25. marca. ,,Na trinástich stanovištiach sa malí aj veľkí fanúšikovia podmorského sveta môžu tešiť na predátorov, akými sú kosatka dravá, ale i obávaný žralok belasý, ktorý predstavuje vrchol potravinového reťazca vo svetových oceánoch,“ pozýva na podujatie Viktor Maceják, Marketing Manager Europa SC.

Medzi ostatnými tvormi z hlbín morí a oceánov nájdu návštevníci edukačnej výstavy napríklad chobotnicu obrovskú, žraloka kladivohlavého, beluchu, ale aj vorvaňa. Lákadlom výstavy bude určite aj maketa najväčšieho živočícha modrej planéty – vráskavca ozrutného, ktorý v skutočnosti dorastá až do dĺžky neuveriteľných 30 metrov. ,,Všetky vyobrazené exponáty sú vernou kópiou najväčších exemplárov daných druhov a ich zmenšeniny sú vyrobené na základe detailných predlôh vedeckého pôvodu,“ hovorí Viktor Maceják. Vďaka týmto vlastnostiam môžu objekty slúžiť ako verná didaktická pomôcka.

Do sveta Obrov oceánov sa budete môcť ponoriť aj vďaka interaktívnej zóne. V nej už smelo môžete spoznávať zvuky jednotlivých živočíchov, alebo sa  nimi prostredníctvom virtuálnej reality nechať stiahnuť až na dno oceána. Súčasťou náučnej výstavy bude aj zbierka žraločích trofejí potápačov, ktorá patrí k najväčším kolekciám svojho druhu v strednej Európe. Okrem toho sa môžete tešiť aj na víkendové čítania rozprávok v spolupráci s UMB, ale i na sprievodné aktivity pod záštitou National Geographic. Presný rozpis aktivít nájdete na webe europasc.sk.

Jednou z najpútavejších aktivít bude určite súťaž Vymodeluj si svoju 3D rybu, do ktorej sa môžu zapojiť žiaci bystrických základných škôl. Žiaci dostanú od organizátorov maketu ryby dlhú 1,25 m a ich úlohou bude čo najoriginálnejšie ju ozdobiť. Víťaz súťaže bude vyhlásený 23.3. v dopoludňajších hodinách priamo v nákupnom centre. Víťazný tím získa nákupné poukážky v hodnote 500 €, ale i nezabudnuteľný zážitok – výlet do Tropicaria v Budapešti pre celú triedu. Všetky náklady spojené s dopravou a vstupom do Tropicaria hradí Europa SC. ,,Veríme, že všetky komponenty tejto impozantnej náučnej výstavy budú pútavé nielen pre návštevníkov z Banskej Bystrice, ale i z ostatných kútov Slovenska,“ dodáva Maceják.