Sona Kmet je mladá martinská hudobná skladateľka a speváčka, ktorá vstúpila do autorského hudobného sveta v roku 2022 debutom Big Brother, v ktorom reaguje na vojnové udalosti na Ukrajine.

Následne predstavila svoju doterajšiu tvorbu na EP Don´t Let Me Go Home, ktorý odznel vo finále súťaže mladých talentov Bratislavských jazzových dní a bol nominovaný na ocenenie Rádiohlavy. Podľa portálu Hudba.sk je Soňa sviežim vánkom na slovenskej scéne a jedným z najpríjemnejších objavov posledného roka.

Soňa tvorí a spieva v angličtine, pracuje s viacvrstvovými vokálmi a hudobne ju doprevádzajú skúsení martinskí muzikanti, prípadne vystupuje v duu s ko-producentom Tomášom Gulánom. Ako o sebe sama hovorí, je veľmi citlivá a hĺbavá, a preto jej piesne nie sú typickými popovými letnými hitmi. V svojej tvorbe otvára témy rodinných a medziľudských vzťahov, osamelosti, ľudskej ľahostajnosti a tak aj hudobne aj textovo si vyžaduje vnímavého poslucháča. Jej piesne nájdete na všetkých streamovacích platformách a na www.sonakmet.com.

V piatok 12. mája o 20.00 h Soňa predstaví svoju autorskú tvorbu v klube U Francúza v intímnej unplugged verzii. Vstupné je dobrovoľné.