Jedným z prvých výsledkov zmeny statusu Baletu Štátnej opery z tzv. služobného telesa na samostatné je ich prvý koncert – Tanečné defilé. Prvý koncert – znie to zvláštne, veď Štátna opera organizuje každú sezónu viacero koncertov.

Jedinečnosť Tanečného defilé je však v tom, v tom, že je to nielen prvý koncert v histórii osamostatnenia tanečnej zložky divadla, ale aj prvý koncert, v ktorom hlavnú dramaturgickú líniu programu nesú tanečníci. Už nie sú len doplňujúcim bodom programu, stali sa hlavnými protagonistami.

Ide o výber z najlepších tanečných predstavení, ktoré sme doteraz mali alebo doteraz máme v repertoári. Diváci budú môcť vidieť ukážky z inscenácií ako Gypsy roots, Romeo a Júlia, Carmen či Edith Piaf. Keďže stále operu berieme ako našu neodmysliteľnú súčasť, je pre nás cťou a potešením, že nám s programom pomôžu naši operní sólisti aj iní spevácki hostia. Privítame napríklad Katarínu Štohrovú – mladú začínajúcu speváčku (inak finalistku Super Star 2021). Tak ako ona má nepochybne pred sebou svoju spevácku budúcnosť, nádejame sa, že aj náš súbor čakajú krásne nové tanečné premiéry.