Dva manželské páry, nevera a všade samá “pravda“. Aj takýmto jednoduchým spôsobom je možné charakterizovať divadelné predstavenie s názvom PRAVDA, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 9. februára v Robotníckom dome.

„Keby si ľudia jedného dňa prestali klamať, nezostal by na svete ani jediný pár pokope. Totálna globálna katastrofa. Znamenalo by to vlastne zánik našej civilizácie,“ to sú slová Michela, hlavného predstaviteľa brilantnej komédie Floriana Zellera, v podaní Divadla 13. Opona.

Michel je úspešný, šarmantný a sexi. A samozrejme, vždy o krok pred ostatnými. To, že už pol roka podvádza svoju manželku so ženou svojho najlepšieho priateľa, považuje za úplne normálnu a prirodzenú vec. Remeslo poloprávd, milosrdných lží a “zahmlievania” na všetky strany, ovláda priam majstrovsky. Je to totiž jeho povinnosť. Nemôže predsa pravdou ubližovať ľuďom, na ktorých mu záleží.

Či už s jeho slovami súhlasíte, alebo nie, musíte uznať, že niečo na tom bude… Obzvlášť potom, keď v takejto “životnej filozofii” nezostáva náš hrdina osamotený. Nič totiž nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá.

Predstavenie trvá 75min (bez prestávky). Obsadenie: MICHEL – Marek Majeský, PAUL – Peter Sklár, LAURENCE – Soňa Norisová, ALICE – Helena Krajčiová

Vstupenky nájdete v sieti Ticketportal.