Diskusia o budúcnosti európskeho kontinentu spojená s kultúrnymi vystúpeniami, prezentáciami a aktivitami pre deti. Podujatie, ktoré usporadúva Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR bude mať svoju zastávku aj v Banskej Bystrici, a to počas štvrtka 26. augusta.

Cieľom roadshow je zaujímavými debatami, súťažami a zábavou pre všetky vekové kategórie osloviť čo najviac našich občanov žijúcich v regiónoch Slovenska. Prebehne spoločná diskusiu o tom, čo pre nás členstvo v EÚ znamená, čo nám prináša, ale najmä o tom, akú Úniu chcú naši občania v budúcnosti mať.

Roadshow tiež ponúka výbornú príležitosť vyjadriť svoj názor na fungovanie Európskej únie, jednak priamo počas diskusie v slovenských mestách a obciach, ale aj pomocou online platformy future.europa.eu. Chýbať nebudú virtuálne hry, súťaže o atraktívne ceny, vedomostný test o Európskej únii a možnosť získať rôzne darčekové predmety. Viac informácií na tomto odkaze. Všetko prebehne na Námestí SNP, vo štvrtok 26. augusta od 14:00 h.