Quantcast

Pozor zmenený termín!

Predstavenie od RND “Mužské oddelenie”, ktoré sa malo konať dňa 16.10.2020 o 20.00 h v Aule Beliana UMB v Banskej Bystrici, je v zmysle návrhu Ústredného krízového štábu o zákaze organizovania hromadných podujatí presunuté na náhradný termín 25.2.2021 o 20.00 h v pôvodnom mieste konania. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti. V prípade záujmu o vrátenie vstupeniek sledujte portál www.ticketportal.sk v sekcii ZMENY A ZRUŠENIA.


Správa z nemocnice o mužoch, ale aj ženách alebo Trpká komédia o tom, ako sa otvárajú telá a duše na mužskom oddelení.

Jednou z najslávnejších komédií Stanislava Štepku vo viac než polstoročnej histórii Radošinského naivného divadla bol titul Ženské oddelenie (1987) – s legendárnou a nezabudnuteľnou herečkou Katarínou Kolníkovou v hlavnej úlohe. Súčasná trpká či clivá komédia Mužské oddelenie, by chcela a po novom nepriamo nadviazať na veľký úspech spomínanej kultovej inscenácie.

V Mužskom oddelení autor s jeho typickým humorným pohľadom predstavuje pestré osudy skupiny pacientov v súčasnej nemocnici, tentoraz na mužskom oddelení. Budeme sledovať autentické a zemité životné príbehy ligového futbalistu, čudného a bodrého majstra opravára, bývalého hlavného čašníka a jeho ženy čašníčky, trpký príbeh vládneho ministra, ale aj doktorky a svojráznej sestričky na mužskom oddelení v štátnej nemocnici. Pestro popretkávané osudy s trpkými, ale aj – keďže sme v RND – hlavne humornými situáciami a príbehmi, ktoré však nakoniec viac podávajú správu o ubolených dušiach ako telách.

V inscenácii Mužské oddelenie diváci iste spoznajú všetky typické poznávacie znaky autora a poetiky Radošinského naivného divadla, známe herecké tváre (Maruška Nedomová, Stanislav Štepka atď.), ale hlavne typický humor, vôňu človečiny a poetické piesne, tentoraz v interpretácii tzv. javiskových nemocničných Červených nosov.

Komédia Mužské oddelenie súbor RND vznikla v réžii Juraja Nvotu, v spolupráci hudobným skladateľom Jurajom Haškom a dramaturgičkou Mirkou Čibenkovou.

Účinkujú: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Andrea Martvoňová, Kristína Madarová, Mojmír Caban, Kamil Mikulčík alebo Štefan Richtárech, Samuel Spišák alebo Ondrej Hraška, Marcela Cmorejová alebo Ana Vyparinová Krsmanovič, Ladislav Hubáček a Vladimír Svítek.

Predpredaj vstupeniek bude prebiehať v agentúre MANA v Národnej 7, prostredníctvom e-mailu mana@mana.sk alebo prostredníctvom siete Ticketportal.