Koncert – dychový heavy metal
Vstupné: 3/5 €

Bez predošlej skúsenosti by človek usudzoval, že jediné, čo je na talianskych OTTONE PESANTE zaujímavé, je nástrojové zloženie kapely. Aby nie, predsa len kombinácia trumpeta, trombón a bicie neznie veľmi lákavo, a to nielen pre metalového fanúšika. Ak ste však niekedy mali to šťastie navštíviť niektorý z ich početných koncertov po Európe, tak viete, že toto trio dokáže aj s takýmto skromným obsadením spraviť na pódiu slušný bordel a pritom vôbec nemáte pocit, že by niečo chýbalo. Ako si však ragazzi počínajú na štúdiovej platni?

Na druhom albume, vychádzajúcom takmer presne dva roky po tom prvom, nad očakávania dobre. Už debut všeličo naznačoval, ale predsa len pôsobil viac ako experiment než ako seriózne myslená snaha búrať žánrové konvencie. Novinka Apocalips však definitívne dokazuje, že Ottone Pesante to so svojím brass metalom myslia smrteľne vážne. Z drvivej väčšiny inštrumentálny album nepostráda intenzitu, atmosféru aj chytľavosť, to všetko na ploche cca trištvrtehodiny rozdelenej do deviatich skladieb.

Ottone Pesante hrajú svojbytný žáner nazývaný „dychový heavy metal“. Producentom je Tommaso Collivo, výherca Grammy za posledný album od Muse s názvom „Drones“.

Viac informácií nájdete v udalosti na Facebooku.