Pri príležitosti 17. novembra Dňa boja za slobodu a demokraciu mesto Banská Bystrica pripravilo výnimočný koncertný večer.

 Vstupné: 10 eur

Vstupné seniori a študenti: 5 eur

18.00 Story a Milan Kňažko

Milan Kňažko nie je len líder Novembra ´89 a skvelý herec, ale aj výborný spevák s osobitým, tak trochu cohenovským výrazom. Už od roku 2019 spolupracuje so skladateľom a basgitaristom Marianom Zimom, ktorého hudobný projekt Story žne so svojím aktuálnym albumom „Doteraz“ pozitívne ohlasy v Čechách i na Slovensku. V repertoári sú okrem pôvodných skladieb Story ako „Potlesk v stoji“ a „Takzvaná duša“ aj francúzske šansóny či iné hudobné lahôdky. Všetko je preložené zaujímavým hovoreným slovom. Dvojicu doplnia ďalší vynikajúci inštrumentalisti – klavirista Pavel Morochovič (Morochovič/Griglák/Valihora trio) a trubkár Ondrej Juraši. Hudobná réžia Marian Zima.

20.00 Collegium Musicum Tribute

Koncert banskobystrickej tribute kapely, zameranej na rannú tvorbu slávneho hudobného zoskupenia okolo Mariána Vargu, a to v zložení: Martin Šavel – klavír, Fero Homola – gitara, Tomáš Hriň – basa, Jakub Turác – bicie.

Podujatie je realizované v rámci mestského festivalu hudobných klubov Klubové povstanie.