Stretnutie miestnej komunity a prezentácia aktivít v oblasti LGBTI tém a pripravovaných akcií.

film/diskusia
organizujú: CKO/N.E.A.T./Inokraj

IDentity

dokumentárny film, SK 2016, 56 min
Réžia: Emília Ondriašová

Krátke dokumentárne videoportréty predstavujú queer IDentity trochu inak; optikou kamery, ktorá v nás hľadá odpoveď na otázku: „Kým alebo čím sme okrem toho, že sme LGBTI? Web-seriál o inakosti odvracia pozornosť od sexuálnej orientácie či rodovej identity, a radšej ju upriamuje na komplexnosť a rôznorodosť našich existencií. Projekt vznikol s vidinou búrania stereotypného nazerania na predstaviteľov LGBTI komunity, ktorých identitu – verte či nie – tvorí omnoho viac než tento akronym.

ID#0: trailer, Emília Ondriašová & Maňo Vredík, Jana Hirnerová, 2015, 1´

Videoportréty o inakosti ale inak. Fialový nosorožec miesto dúhového jednorožca. Náš krátky ilustrovaný príbeh vzniku identity človeka je analógiou otázky „Kým alebo čím som okrem toho, že som LGBTI?“

ID#1: spisovateľka, Emília Ondriašová & Adriana Pirošková, 2016, 4´

IDNTT, 1. diel: ID#1 je bisexuálka, úspešná spisovateľka, sťahujúca sa z jedného mesta do druhého, ktorá počas svojej púte zakúsila tak ľahkosť slávy ako i samotu klimatizovaných izieb v blázinci, kde sa okná jednoducho neotvárajú…

ID#2: programátor, Emília Ondriašová & Adriana Pirošková, 2016, 8´

IDNTT, 2. diel: ID#2 je brazílsky programátor oplývajúci „sassy-ghetto-black-bitch“ humorom, ktorý sa po štúdiu vo Francúzsku rozhodol zakotviť na Slovensku. Jeho hlboko veriaca matka a otec, príslušník armády, sa do dnešného dňa pomaly zmierujú s tým, že ich syn je srdcom tanečník, dizajnér, a… gej.

ID#3: tanečníčka, Emília Ondriašová & Adriana Pirošková, 2016, 3´

IDNTT, 3. diel: ID#3 založila na Slovensku prvú tanečnú školu v štýle Burlesque. Denne inšpiruje desiatky žien, no sebavedomie na pódiu musí hľadať každý raz, zas a znovu. Napriek všetkému, čo sa v jej živote trbliece, má totiž pocit, že ju definuje hlavne to, čo nevie.

ID#4: DJka, Emília Ondriašová, 2016, 8´

IDNTT, 4. diel: ID#4 je jeden z najpopulárnejších slovenských DJ-ov. Talentovaný muž, rovnako však aj veľmi nadaná žena – to je Matia/“B-Complexka“, ktorá si len jednoducho chce robiť hudbu. A prípadne si tu a tam zapózovať v svadobných šatách či spraviť kinky akciu.

ID#5: vinárka, muzikantka, farmárka, Emília Ondriašová, 2016, 7´

IDNTT, 5. diel: ID#5 – rodená Bratislavčanka, ktorá bola v meste ozaj šťastná – nachádza zmysel svojej práce až na farme zdedenej po predkoch. Ako renesančný človek mnohých darov sa vždy pustí do viacerých vecí. Na dne síl potom preklína svoju povahu a sľubuje si, že nabudúce sa už zameria len na jedno.

ID#6: divadelný režisér, Emília Ondriašová, 2016, 26´