Jeden večer, tri prezentácie – Aké je to cestovať na bicykloch s dvoma psami z Kanady do Argentíny? Spoznáte aj zážitky z expedície na Madagaskar a na záver sa dozviete, ako chutí život v Kanade. A to všetko v sobotu 22. októbra o 18.00 h v Múzeu SNP.

18.00 h – Ľuba Lapšanská, Tomáš Smejkal, Phoebe a Lolo – Na 2 kolesách a 4 labkách z Kanady do Argentíny

Step Out and Explore tím prešiel na bicykli z Kanady do Argentíny. Tomáš, Ľuba, Phoebe a Lolo, to sú dvaja ľudia a 2 psy. Prečo cestovať so psom a prečo je cykloturistika podľa nich najlepšia forma spoznávania krajín? Čo všetko zažili a kedy sa takmer vrátili domov? Ako zložité (alebo jednoduché?) je vziať svojho kamoša na druhý koniec sveta? To všetko sa dozviete v prezentácii.

19.15 h – Anton Krištín – Madagascar: krajina, príroda, ľudia

V marci 2015 sa skupina 8 prírodovedcov zo Slovenska a Česka vydala na expedíciu cielenú na výskum rovnokrídleho a vodného hmyzu centrálneho a južného Madagascaru. Na trase 3900 km navštívili 26 lokalít, viacero národných parkov, väčšinou 2 terénnymi autami a peši.

20.30 h – Kristián Azor – Kanada – Horami nabitý raj pre dobrodruhov a milovníkov horských športov

V Kanade strávil 19 mesiacov, počas ktorých si naplno užil krásy Skalistých hôr, jazdu v prašane na jednom z top miest pre lyžovanie, lezenie v Squamishi, surfing na Vancouver Islande, či či downhill vo Whistleri. Na prednáške sa dozviete ako sa do Kanady dostať cez WorkingHoliday visa a aké tradičné aj netradičné práce sa dajú v Kanade robiť. Aký je život v camper vane, či koľko zranení sa dokáže jednej osobe stať počas tak krátkej doby.

Vstupenky si môžete zakúpiť prostredníctvom online predpredaja na tomto odkaze.