Premietanie filmov v rámci Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest 2019 v priestoroch Múzea SNP.

Vstupné na jednotlivé filmy – pre členov FK: 2,50 €, ostatní: 5,00 €

Preukazy na rok 2019 v cene 5 € zakúpite pred predstavením v priestoroch múzea. Zakúpením členského preukazu podporujete činnosť fi lmového klubu.

ONI A SILVIO

V pondelok, 25. marca o 19:30 hod.

Najúspešnejší taliansky režisér súčasnosti (Veľká nádhera, Mladosť, Mladý pápež) prichádza s veľkolepou provokatívnou komediálnou drámou o Silviovi Berlusconim – notoricky známom miliardárovi, mediálnom magnátovi a dlhoročnom predsedovi talianskej vlády, ktorý sa preslávil predovšetkým excentrickým spôsobom života a zhýralými večierkami.

Réžia: Paolo Sorentino, Taliansko/Francúzsko (2018)
Dĺžka filmu: 150 minút.
Facebook event

PUNK JE HNED!

V utorok, 26. marca o 19:30 hod.

Film v detailne odpozorovanom živote pankáčov prebývajúcich na periférii, rozpráva príbeh 30-ročného drogovo závislého muža, ktorý žije v rozpadajúcom sa podnájme so svojou družkou a dvojročným synom. Jeho idylický svet jedného dňa ostro narazí na hranu všeobecne platných pravidiel a postupne nasleduje neodvratný voľný pád.

Pred filmom bude premietanie víťazného titulu Medzinárodného festivalu filmových klubov 2019.)
Réžia: Juraj Šlauka, Slovensko/ČR (2018)
Dĺžka filmu: 75 minút
Facebook event

CHVILKY

V stredu, 27. marca o 19:30 hod.

Anežka (Jenovéfa Boková) je mladá žena, ktorá si praje, aby vzťah s jej rodinou a partnermi bol dobrý a pokojný, i za cenu, že ona sama ustúpi a bude sa vyhýbať prípadným nedorozumeniam a sporom. Neuvedomí si, že pomyselný pokoj je iba tichom pred búrkou, ktorá musí skôr, či neskôr prísť. Film o láske, bolesti, oddanosti, ale tiež o nádeji.

Réžia: Beata Parkanová, ČR/Slovensko (2018)
Dĺžka filmu: 93 minút
Facebook event

ÚTEK

Vo štvrtok, 28. marca o 19:30 hod.

Dramatický príbeh, inšpirovaný skutočnou postavou, o problematike straty identity, amnézii a hľadaní samého seba. Alicja si nepamätá vlastnú minulosť, ale dokázala si vybudovať nový život s novou identitou. Keď ju jej pôvodná rodina nájde, začnú sa vynárať čriepky spomienok a na povrch sa dostáva znepokojivé zistenie.

Réžia: Agnieszka Smoczyňska, Poľsko /ČR/Švédsko (2018)
Dĺžka filmu: 103 minút
Facebook event