O.Z. za! amfiteáter prináša okrúhlu 5. sezónu Letného kina na amfiteátri v Banskej Bystrici. Neváhajte navštíviť premietanie Letného kina na amfiteátri, ktoré je od tejto sezóny čerstvo digitalizované. 

Vinnetou III: Posledný výstrel

(NSR / Juhoslávia / Taliansko, 1965, 89 min, Harald Reinl)

Tragický koniec udatného náčelníka Apačov v tretej časti klasickej indiánky natočenej na motívy románov Karla Maya. Aj keď sa Vinnetou snaží dodržiavať dohody s americkou vládou, jeho kmeň je neustále ohrozovaný útokmi banditov, ktorí chcú jeho kmeň pripraviť o pôdu. Vinnetou a Old Shatterhand sa vydajú na cestu do Santa Fé, aby tu jednali o mieri priamo s guvernérom. Ten ich uistí o svojich úmysloch a požiada ich, aby odovzdali náčelníkovi Bielemu Byvolovi posolstvo s výzvou, aby bol lojálny vláde, ktorá mu na oplátku sľubuje väčšie územie pro jeho kmeň. Zákerný tajomník však banditom, ktorí pripravujú provokácie vedúce k ozbrojenému konfliktu a vyvlastneniu indiánskej pôdy, prezradí obsah posolstva, a tí sa rozhodnú oboch poslov zlikvidovať. Vinnetou i Old Shatterhand však atentátu uniknú, zatiaľ čo náčelník Apačov pokračuje v ceste, jeho biely brat sa vydáva po stopách atentátnikov. Kým Vinnetou prenasledovaný banditmi uniká z niekoľkých nebezpečných situácií a vytrvale postupuje vpred, Old Shatterhand odhalí zámery bandy, ktorá chce zabiť náčelníka Apačov a zmocniť sa územia jeho kmeňa, pretože na ňom boli objavené ložiská petroleja. Ponáhľa sa na pomoc priateľovi a telegrafuje guvernérovi, aby poslal armádu na pomoc Apačom, proti ktorým sa spojili banditi s Čivarilmi náčelníka Bieleho Byvola. Vinnetou sa však priateľovi zdôverí s predtuchou blízkej smrti.

Vstupné: 5€. Film je uvádzaný so slovenským dabingom.

Vždy aktuálne informácie o podujatiach na banskobystrickom amfiteátri nájdete aj na Facebookovej stránke.

Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.