Ôsma sezóna Letného kina na amfiteátri je v plnom prúde.

Občianske združenie Za! amfiteáter aj tento rok vyskladalo kvalitný program zložený nielen z noviniek, ale aj z obľúbených detských titulov, dokumentov, či artových a hororových klasík.

V LETE TI POVIEM, AKO SA MÁM

Komédia na motívy bestselleru Evity Twardzik, V lete ti poviem, ako sa mám, mapuje životy partie štyridsiatnikov, ktorí sa kamarátia od detstva a dodnes sa stretávajú už spolu so svojimi rodinami. Po rokoch sa ale začínajú objavovať tajomstvá, ktoré ich životy navždy zmenia. Tesne pred Vianocami oznámi Ivane, ktorá žije len pre rodinu, jej manžel Martin vec, ktorá jej zničí sviatky, a o ktorej vie len ich spoločná kamarátka Adriana, rozvodová právnička. Tá sa ako jediná z partie nevydala a nemá deti. Žije sama, ale udržiava pomer so svojim šéfom Filipom. Ďalšia z partie Ela je známa televízna moderátorka, ktorá vedie harmonický život s prekladateľom kníh Andrejom a ich desaťročnými dvojičkami, kým sa nečakane neobjaví jej bývalá láska Dávid. Partiu uzatvára majiteľ reštaurácie Vlado, ktorý sa po rozvode s Vierou druhýkrát oženil s mladšou Broňou. Po skúsenostiach z predošlého vzťahu si neželá, aby jeho žena pracovala, tak Broňa robí všetko pre to, aby sa o jej pracovných aktivitách nedozvedel. Ela jej v tom pomáha. Spleť tajomstiev, koré majú medzi sebou nielen páry, ale aj samotní priatelia, sa začne ešte viac zamotávať, keď sa na Adrianu obráti premiérova manželka a chce svojho muža opustiť v čase predvolebnej kampane…

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12

Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.