Siedma sezóna Letného kina na amfiteátri je tu. Občianske združenie za! amfiteáter aj tento rok vyskladalo kvalitný program zložený nielen z noviniek, ale aj z obľúbených detských titulov, dokumentov, či artových a hororových klasík.

Organizátor prosí návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 500.

V rámci šiesteho ročníka Prehliadky panoramatických filmov [ppf] 2021 a Dní mesta Banská Bystrica je film premietaný zo 70mm filmového formátu.

THE ROLLING STONES: LET’S SPEND THE NIGHT TOGETHER – 6. [ppf] 2021

USA, 1982, 95 min, Hal Ashby

Skupinu The Rolling Stones by sotva niekto nepoznal. Tá v roku 1981, keď populárnemu svetu prevládali veselé pastelové odtiene fialovej, ružovej a žltej, absolvovala turné po severnej Amerike, počas ktorého režisér Hal Ashley natočil koncertný film. Na prvých festivaloch sa objavil v roku 1982 a v bežnej distribúcii začiatkom roka 1983 pod názvom Let’s Spend The Night Together. Podľa frontmana Micka Jaggera tento záznam vypovedá o jednej z napopulárnejších ér kapely, ktorá v tom čase slávila „len“ 20. výročie vzniku a tak sa v playliste objavuje množstvo rock’n’rollových klasík z ich začiatkov. Vo svojom žánri je tento film jedinečný práve tým, že žiadny iný koncertný film nevznikol takouto nákladnou technikou natáčania a je teda jedinou ukážkou živého vystúpenia na 70mm filme v histórii kinematografie.

Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané v pôvodnom znení bez tituliek.
Organizátorom predstavenia je O. Z. za! amfiteáter.

Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.

Viac informácií o podujatí nájdete na Facebooku.