Šiesta sezóna Letného kina na amfiteátri je tu. Novinkou je zvýhodnený online predaj vstupeniek i špeciálne letné série premietaní.

Organizátor prosí návštevníkov o dodržiavanie platných opatrení v súvislosti s pandémiou COVID-19. Počet účastníkov jedného podujatia je momentálne obmedzený na 1000.

POMÁDA

USA, 1978, 106 min, Randal Kleiser

Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patril v dobe uvedenia k najnavštevovanejším filmom v každej krajine. Vznikol podľa úspešnej divadelnej predlohy Jima Jacobsa a Warrena Caseyho. Dej nás zavedie do strednej školy Rydell v päťdesiatych rokoch. Danny Zucco, študent posledného ročníku, sa po prázdninách opäť stretáva so svojimi kamarátmi. Ohromí ich rozprávaním o svojom milostnom dobrodružstve pri mori. Medzi dievčatami sa objavuje nová študentka Sandy. Aj ona sa pochváli svojim prázdninovým stretnutím s fantastickým chlapcom, s ktorým prežila krásny milostný príbeh. Keď sa „letní milenci“ náhle stretávajú na školskej pôde, takmer stratia dych. Lenže láska v novom prostredí školy a množstvom kamarátov má úplne iné pravidlá, ako na osamelej morskej pláži. V hlavnej roli spieva, hrá a tancuje populárna dvojica John Travolta a Olivia Newton-John, ktorá sa týmto snímkom stala idolom mladej generácie.
Uvádzame z 35mm filmovej kópie.

Predpredaj: ticketware.eu
Vstupné cez predpredaj: 5 €
Vstupné na mieste: 6 €

Uvádzame v pôvodnom znení s českými titulkami.
Veková vhodnosť: 12

Organizátorom predstavenia je O. Z. za! amfiteáter.

Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.

Podujatie nájdete aj na Facebooku.